Rusya, İdlib’i yine dövmeye başladı!

Türkiye, Rusya ve İran arasında düzenlenen üçlü zirvenin ardından bugün İdlib’de yine hareketli saatler yaşanıyor. Reuters’ın bölgedeki görgü tanıklarına dayandırdığı haberine göre Suriye ordusunun karada top atışı desteğiyle Rus uçakları İdlib’in güneyine hava saldırısı düzenledi.

Türkiye, Rusya ve İran arasında düzenlenen üçlü zirvenin ardından tüm dünyanın gözü İdlib’e çevrildi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Tahran’da Rusya lideri Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile bir araya gelmiş, başta İdlib olmak üzere Suriye’deki meseleleri değerlendirmişti.

Erdoğan, Rusya ve Suriye’nin düzenlediği saldırılar karşısında ateşkes çağrısı yapsa da, üçlü zirvenin sonuç bildirgesinden istenen sonuç çıkmamıştı.  Zirvenin üzerinden henüz bir gün geçmişken, bugün İdlib’den yine patlama sesleri yükselmeye başladı. Reuters’ın yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre Suriye ordusunun karada top atışı desteği verdiği Rus uçakları İdlib’in güneyine yöneldi.

Rus savaş uçakları İdlib’in güneyindeki Hama’ya bağlı Han Şeyhun ilçesine saldırı düzenledi. Rus uçaklarına karadan destek veren Suriye ordusu da İdlib’in güneyindeki Sihal, Serc ve Huvayn el Kebir köylerine topçu atışı yaptı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İran’da ümitler tükeniyor! Reisi’yi arayan 14 arama kurtarma personeli de kayboldu

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin düşen helikopterini bulmak için görevlendirilen arama ekibinden kaybolan personel sayısı 14’e …

Bir yanıt yazın