Merkez’den flaş kredi kartı faizi açıklaması!

Merkez Bankası’nda kredi kartını kullanan herkesi ilgilendiren flaş bir açıklama geldi. Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, “Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmamıştır.”denildi.

Son günlerde kredi kartı faiz oranları arttırılıyor şeklindeki asılsız haberlere Merkez Bankası’ndan açıklama geldi. Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada özetle şöyle denildi:

“Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmamıştır. Bankalar, diğer ülkelerde olduğu gibi, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlemektedir. Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk pasaportu almak zorlaştırıldı!

Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılara Emniyet, MİT ve İnterpol’den alınan verilerde sorun görülmesi durumunda vatandaşlık …

Bir yanıt yazın