Ana Sayfa Yazarlar 15.10.2019 208 Görüntüleme

Turan Ordusu ve Türk Birliği’ne doğru

Münbiç ve Suriye’de çirkin oyun ve pazarlıklar dönüyor. Öteden beri söylediğimiz gibi ABD dost ülke değildir. Bunu her defasında kaleme aldık. Ve dedik ki kapitalist sömürgeci ABD çakma dost ve çakma müttefiktir. Dedik demesine de dinleyen kim ki?

Türkiye’nin etrafını terör devletleriyle donatmaya çalışan ve kendilerini dünyanın yani yer kürenin sahipleri gibi gören emperyalist güçler, milletler önünde kavgaya tutuşurken, geri planda kirli savaş, işgal, küresel terörist üretme çiftliği, kriz ve kaos pazarlıklar yaptıkları her yönüyle ortaya çıkıyor. Artık hiçbir ayıp uzun süre gizli kalmıyor.

Emperyalistlerin Arap Baharı ile başlattıkları operasyon sözde Müslüman geçinen ülkelerde kan ve göz yaşları arasında büyüyor. Türkiye’de ise, “Bizim Suriye’de ne işimiz var?” diye soru soranlar, ABD’nin 10 bin 175 kilometre, Rusya’nın 3 bin 147 kilometre, YPG’nin dostu Fransa’nın 4 bin 170 kilometre uzaklıktayken, Suriye’de at koştururlarken ne işi oluyorsa bizim de o tarz işlerimiz var demektir. Bu emperyalist sömürgeciler Suriye’nin içişlerine karışırken, toprak bütünlüğünü bozarken kimse “sizin burada ne işiniz var” dememesi ne kadar yanlışsa onlarında burnumuzun dibine kadar girip NATO üyesi bir ülkenin sınırlarını besledikleri teröristlerle tehdit etmesi çok korkunç ve vahim bir tablodur.

Hem ABD’yi, hem Türkiye’yi, hem Arap ligini hem de teröristleri idare etmeye çalışan dünyanın süper gücüne soyunan Putin’ini de anlamak mümkün değildir. “Tavşana kaç tazıya tut” oyununa soyunan Putin, bilmelidir ki izlediği politika çok yanlıştır. Putin, bu çirkin oyunuyla bize “Ayıdan post, gavurdan dost olmaz.” meşhur ata sözümüzü bir kez daha hatırlatıyor. Putin bu ikiyüzlülüğü ile tarihe suçüstü olarak yakalanmıştır.

Gelelim Trump’a! Sabahtan akşama kadar bizi attığı twetlerle tehdit etmekten bıkmayan devletimizi ve milletimizi küçük gören Trump, bu hareketleriyle bizi hiç de şaşırtmamıştır. Biz o kumaşın bozuk bir kumaş olduğunu biliyorduk ama sakalımız yoktu ki ne diyelim. Türkiye bu şımarık ve kendisini bütün dünya ülkelerin üstünde bir ırk olarak gören Trump’a ve ABD’ye dersini önceden vermeliydi. Taviz tavizi doğurur misalinden anlaşılacağı gibi Trump yaptıklarından güçlü bir şekilde karşılık bulamadığı için şımarık çocuk gibi ikide bir sözlü ve yazılı saldırıya geçiyor. Bu saldırıların hukuki ve diplomatik cevapları güçlü bir şekilde verilmedi. Bu da bizi kahrediyor.

Diğer yandan Kralları öldüğünde bayraklarımızı yarıya indirdiğimiz, din kardeşimiz diyerek milli yas ilan ettiğimiz Suudi Arabistan’ın tavır ve tutumunu anlamak hiç mümkün değil. Suriye’yi Arap Birliği’nden tecrit eden ve Esad’ı Rusya’ya teslim eden Arap Birliği’nin sözde abisi Suud Vehabileri, şimdilerde de mazlumların ümidi olan Türkiye’yi kınıyor, Esad’ı bağrına basıyor. Bu karton ve gazoz kapaklarından oluşan Arapları anlamak mümkün değil.

Takke düşüp kel göründüğüne ve Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını anladığımıza göre Turan Ordusu ve Türk Birliği derhal kurulmalıdır. Bu birliklerin ortak orduları ve ortak para birimleri olmalı, dolar-euro ve diğer para birimlerinden alışveriş tarih olmalıdır. Zaman birlik beraberlik, zaman dayanışma, asır ise Türk asrı olmalıdır. Vakit geçmiş değil. Bizden söylemesi bu kadar düşmana  rağmen başka tezi olan varsa açıklasın.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haber Sitesi | Uzman Tescil