Soylu: Bir alimin ölümü, bir alemin ölümüdür

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Milli Görüş hareketine yakınlığı ile bilinen, Nakşibendi tarikatının ileri gelenlerinden Şeyh Abdülkerim Çevik silahlı saldırıya uğradı. Muhammed Hafit Efendi Mescidi’ne giden Y.Ş. burada görüştüğü Çevik’e silahla ateş açtı. Ağır yaralanan Çevik hayatını kaybetti, şüpheli gözaltına alındı. Çevik’in ölümünün ardından İçişleri Bakanı Soylu “Çok hüzünlüyüm. Bir alimin ölümü, bir alemin ölümüdür” paylaşımı yaptı.
Bitlis’in Güroymak ilçesinde Nakşibendi şeyhi Muhammed Ziyaeddin’in torunu ve bölgenin kanaat önderlerinden Bitlis Güroymak Medresesi Başmüderrisi Abdülkerim Çevik, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Erentepe mahallesindeki Muhammed Hafit Efendi Mescidi’ne giden Y.Ş, burada görüştüğü Çevik’e silahla ateş açtı.
3 RUHSATSIZ SİLAH BULUNDU
Ağır yaralanan Çevik, ambulansla kaldırıldığı Güroymak Devlet Hastanesi’nde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Olayın ardından gözaltına alınan Y.Ş.’nin üzerinde 3 ruhsatsız silah bulundu.
“ÇOK HÜZÜNLÜYÜM”
Çevik’in ölümünün ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Çok hüzünlüyüm. Bir alimin ölümü, bir alemin ölümüdür. Bitlis Güroymak (Norşin) Medresesi Başmüderrisi Seyda Abdülkerim Çevik Allah’a yürüdü. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Motorinin litresi 1 lira 90 kuruş, benzinin litresi ise 2 lira 15 kuruş ucuzladı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Akaryakıt fiyatları son 2 haftada 8. kez değişti. Bu gece yarısından …

Bir cevap yazın