Dehşet! Karşılıksız sevdiği kadını silahla yaralayıp boğazını kesti!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Rize’de yaşayan Savaş Dalançıkar, Gamze Pala’yı kendisiyle görüşmek istemediği için önce kurşun yağmuruna tuttu, daha sonra boğazını kesti.
Rize’nin Fındıklı ilçesinde yaşayan Savaş Dalançıkar, arkadaşlık teklifini reddeden, Fındıklı AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve öğretmenevi çalışanı Gamze Pala ile tartıştı.
SİLAHLA YARALAYIP BOĞAZINI KESTİ
Öğretmenevi resepsiyonundaki tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Dalançıkar, belinden çıkardığı tabanca ile Pala’ya ateş etti. Dalançıkar, sırtından vurulan Pala’nın daha sonra bıçakla boğazını kesti.
HAYATINI KAYBETTİ
Dalançıkar, kanlar içinde yere yığılıp hareketsiz yatan kadının başında beklemeye başladı.
İhbar üzerine öğretmenevine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, yaptığı kontrolde, Gamze Pala’nın yaşamını yitirdiğini belirledi.
SALDIRGAN TUTUKLANDI
Polis ekipleri ise suç aletleri ile bekleyen Savaş Dalançıkar’ı gözaltına aldı.
Dalançıkar, savcılık sorgusunun ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.
SÜREKLİ TAKİP ETMİŞ
Savaş Dalançıkar’ın, Gamze Pala’ya birçok kez arkadaşlık teklif ettiği, ancak kadının kabul etmediği ortaya çıktı. Pala’ya mesajlar gönderen, telefonla arayan ve sürekli takip ederek karşısına çıkan Dalançıkar’ın, her defasında reddedildiği ortaya çıktı.
Savaş Dalançıkar’ın, sosyal medya hesaplarındaki isminin yanına ‘Gamze’ yazdığı da görüldü.
ÖĞRETMENEVİ ÖNÜNE GÜL BIRAKTILAR
Yanında partililerle Fındıklı Sabancı Öğretmenevi’ne gelen Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çevratoğlu ve MHP İlçe Başkanı Doğan İnce, bina önüne orman gülü bıraktı.
Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çevratoğlu, olayı kınadıklarını belirterek, “İlçemizde böyle üzücü bir olayın yaşanması çok acı. Kadınlara yönelik saldırı umarız son olur.” dedi.
“GAMZE BENİM KOMŞUMDU, ÇOK İYİ BİR İNSANDI”
Gamze Pala’nın öldürülmesine ilçe halkı da tepki gösterdi. Cinayeti duyduğunda çok üzüldüğünü anlatan Erdal Zehiroğlu, “Gamze’yi çok iyi tanırdım. Benim komşumdu. Çok iyi bir insandı. Öldüren kişiyi de buralarda görürdük. Buralarda devamlı motosikletiyle dolaşırdı. Çok yazık oldu.” dedi.
Esnaf Hakan Çukur ise, “Gamze çok iyi biriydi, kimseye bir zararı yoktu. Olayı duyunca çok üzüldüm. İnsan böyle bir şeyin nasıl yapar? Aklım almıyor. Öldüren kişiyi birkaç kez gördüm. Buralardan geçerdi.” diye konuştu.
BAKAN AÇIKLAMA YAPTI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaşanan olaya ilişkin açıklama yaparak, “Gamze Pala kardeşimizin katledilmesi hepimizi derinden üzdü. Şiddet bir insanlık suçudur. Şiddete karşı sıfır tolerans ilkesiyle mücadelemizi sürdüreceğiz. Yargı sürecine müdahil olarak katilin en ağır cezayı alması için davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’i kabul etti

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Dolmabahçe …

Bir cevap yazın