Fahrettin Altun’u Hedef Alan Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Türkiye yeni tip koronavirüs salgını ile amansız bir mücadele verirken Cumhuriyet Gazetesi, yalan ve tezviratlarla İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef alan bir dizi haber yayınladı. Ortada makul hiçbir sebep yokken Cumhuriyet’in Altun’un ev adresini ifşa edecek kadar ileri gitmesinin sebebi neydi? Yazar İdris Kardaş da bu garipliğe dikkat çekiyor ve soruyor: “Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti?” Sonra da bir kaç örnekle Cumhuriyet’in aslın kimin ya da kimlerin Cumhuriyeti olduğunu ortaya koyuyor. Sosyal medya hesabından bir dizi tweet paylaşan Kardaş ilk olarak ”

Koronavirüs günlerinde herkes can derdine düşerken, herkes elinden geldikçe mücadele ederken, sağlık çalışanları bu uğurda can verirken, günlerdir İletişim Başkanı @fahrettinaltun ve ailesini yalanlarla hedef alan Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti? Birkaç örnekle hatırlayalım mı?” diyor.
Bir sonraki mesajı ise 11 Ocak 2018’de Cumhuriyet’in verdiği bir habere ilişkin: 11 Ocak 2018. Zeytin Dalı harekatının hemen öncesi. Türkiye terörle mücadele konusunda tarihi bir adıma hazırlanıyor. Bu sırada Cumhuriyet’in manşeti: Türkiye saldırırsa sonuna kadar direniriz. Kimin Cumhuriyeti?
Sonraki mesaj ise Reyhanlı’da düzenlenen bir saldırıya ilişkin haberle ilgili: “31 Ocak 2018. YPG’li teröristler Rehyanlı’ya roket saldırısı düzenliyor. Gencecik bir kızımız şehit düşüyor. Cumhuriyet ise şu aşağılık manşeti atıyor: Uykusunda ölen liseli Fatma son yolculuğuna uğurlanıyor.” Kardaş’ın sonraki paylaşımında ise Cumhuriyet’in teröristlerin ağzı ile attığı manşet görülüyor…

“1 Nisan 2015. Savcı Selim Kiraz odasını basan teröristlerce şehit ediliyor.

Cumhuriyet teröristler ile görüşüyor ve şu manşeti atıyor:

“Bu eylem mecbur bırakıldığımız yöntem.”
Bu paylamış ise korona günlerimizden. Olay İngiltere’de yaşanıyor. Ama Cumhuriyet bunu özellikle gizliyor:

“9 Nisan 2020. İngiltere’de çöp torbalarıyla korunmaya çalışan 3 hemşire koronavirüse yakalanıyor.

Cumhuriyet bunun İngiltere’de olduğunu söylemiyor, Türkiye algısı oluşsun diye şu manşeti atıyor:

“Çöp torbalarıyla korunmaya çalışan 3 hemşire koronavirüse yakalandı.”
Kardaş’ın paylaştığı son haber ise bugünden. ‘Sümüklerin efendisi’

Kardaş, “Ve bugün. Komşusuna yapılan haksızlığa karşı sesini yükselten, bir yalanı düzeltmek isteyen, işin gerçeğini ortaya koyan bir sanatçıya, Şükriye Tutkun’a yönelik Cumhuriyet’in aşağılık bir diğer manşeti: Sümüklerin efendisi.” diyor.

Kardaş’ın sözü ile tekrar soralım Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti… Kaynak:Haber7

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Vatan sevgisi olmayanın imanı da olmuyor! Rusların seferberlik kaçışı!..

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Ukrayna topraklarına yönelik başlattığı işgal girişimi umduğu gibi gitmeyen ve çok …

Bir cevap yazın