Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Fahrettin Altun’u Hedef Alan Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti?

Fahrettin Altun’u Hedef Alan Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti?

Türkiye yeni tip koronavirüs salgını ile amansız bir mücadele verirken Cumhuriyet Gazetesi, yalan ve tezviratlarla İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef alan bir dizi haber yayınladı. Ortada makul hiçbir sebep yokken Cumhuriyet’in Altun’un ev adresini ifşa edecek kadar ileri gitmesinin sebebi neydi? Yazar İdris Kardaş da bu garipliğe dikkat çekiyor ve soruyor: “Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti?” Sonra da bir kaç örnekle Cumhuriyet’in aslın kimin ya da kimlerin Cumhuriyeti olduğunu ortaya koyuyor. Sosyal medya hesabından bir dizi tweet paylaşan Kardaş ilk olarak ”

Koronavirüs günlerinde herkes can derdine düşerken, herkes elinden geldikçe mücadele ederken, sağlık çalışanları bu uğurda can verirken, günlerdir İletişim Başkanı @fahrettinaltun ve ailesini yalanlarla hedef alan Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti? Birkaç örnekle hatırlayalım mı?” diyor.
Bir sonraki mesajı ise 11 Ocak 2018’de Cumhuriyet’in verdiği bir habere ilişkin: 11 Ocak 2018. Zeytin Dalı harekatının hemen öncesi. Türkiye terörle mücadele konusunda tarihi bir adıma hazırlanıyor. Bu sırada Cumhuriyet’in manşeti: Türkiye saldırırsa sonuna kadar direniriz. Kimin Cumhuriyeti?
Sonraki mesaj ise Reyhanlı’da düzenlenen bir saldırıya ilişkin haberle ilgili: “31 Ocak 2018. YPG’li teröristler Rehyanlı’ya roket saldırısı düzenliyor. Gencecik bir kızımız şehit düşüyor. Cumhuriyet ise şu aşağılık manşeti atıyor: Uykusunda ölen liseli Fatma son yolculuğuna uğurlanıyor.” Kardaş’ın sonraki paylaşımında ise Cumhuriyet’in teröristlerin ağzı ile attığı manşet görülüyor…

“1 Nisan 2015. Savcı Selim Kiraz odasını basan teröristlerce şehit ediliyor.

Cumhuriyet teröristler ile görüşüyor ve şu manşeti atıyor:

“Bu eylem mecbur bırakıldığımız yöntem.”
Bu paylamış ise korona günlerimizden. Olay İngiltere’de yaşanıyor. Ama Cumhuriyet bunu özellikle gizliyor:

“9 Nisan 2020. İngiltere’de çöp torbalarıyla korunmaya çalışan 3 hemşire koronavirüse yakalanıyor.

Cumhuriyet bunun İngiltere’de olduğunu söylemiyor, Türkiye algısı oluşsun diye şu manşeti atıyor:

“Çöp torbalarıyla korunmaya çalışan 3 hemşire koronavirüse yakalandı.”
Kardaş’ın paylaştığı son haber ise bugünden. ‘Sümüklerin efendisi’

Kardaş, “Ve bugün. Komşusuna yapılan haksızlığa karşı sesini yükselten, bir yalanı düzeltmek isteyen, işin gerçeğini ortaya koyan bir sanatçıya, Şükriye Tutkun’a yönelik Cumhuriyet’in aşağılık bir diğer manşeti: Sümüklerin efendisi.” diyor.

Kardaş’ın sözü ile tekrar soralım Cumhuriyet kimin Cumhuriyeti… Kaynak:Haber7

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Mehmetçik’e yeni kamuflaj!

Kara Kuvvetleri Komutanlığında personel için yeni eğitim kıyafetleri hazırlandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığının eğitim elbisesi iyileştirme, geliştirme çalışmaları kapsamında tasarımı 2019'da tamamlanan, tedarik işlemleri ise Milli Savunma Bakanlığınca 2020'de yapılan yeni tip ve desen eğitim elbisesi, rüzgar ceketi ve yeni tip botlar, ilk olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar tarafından Arifiye [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir