Ana Sayfa / Asayiş / Nijerya’da haydutlar silahlarla intikam için saldırdı: 47 ölü

Nijerya’da haydutlar silahlarla intikam için saldırdı: 47 ölü

Batı Afrika ülkesi Nijerya’nın kuzeybatısında düzenlenen silahlı saldırılarda 47 kişi hayatını kaybetti.
Nijerya’da Katsina Emniyet Müdürü Gambo İsa, yerel basına yaptığı açıklamada, kimliği belirsiz silahlı kişilerce Dutsinma, Danmusa ve Safana bölgelerine intikam saldırıları düzenlediğini belirtti.
İsa, saldırılarda 47 kişinin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını söyledi.
Yaralıların hasteneye kaldırıldığını kaydeden İsa, saldırılarda ciddi ölçekli maddi hasar oluştuğunu dile getirdi.
İsa, söz konusu bölgelere hava ve kara operasyonları başlatıldığını ifade etti.
Daha önce köylüler engellemişti
Ulusal basında çıkan haberlerde ise silahlı kişilerin daha önce eyalette saldırı girişiminde bulunduğu ancak halkın buna izin vermediği belirtildi. Bu nedenle saldırıların intikam amaçlı yapıldığı değerlendiriliyor.
Nijerya’nın kuzeybatısı, hayvancılıkla meşgul olan Fulaniler ile çiftçilikle geçinen bazı kabileler arasında zaman zaman şiddetli çatışmalara sahne oluyor.
Hayvanlarını otlatmak için ülkenin güneyine göç eden Fulaniler, çiftçilerin hayvanlarını çalmaya çalıştığını ve kendilerine saldırdığını iddia ediyor.
Silahlı kişiler de bu çatışmalardan yararlanarak saldırılar düzenliyor.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Doğalgaz tüketiminde doru bildiğimiz yanlışlar! Bunu yapın düşük fatura ödeyin!

Havanın soğuması ile birlikte doğalgaz tüketimi de arttı. Özellikle bir anda gelen kar yağışı ve soğuk hava dalgası doğalgaz kullanımını artırdı. Haliyle doğalgaz faturası da kabarık gelmeye başladı. Peki doğalgaz faturasını nasıl düşürebilirim? Doğalgaz faturasının az gelmesi için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tüketimini gece saatlerinde yoğunlaştıran aboneler, daha düşük fatura ödüyor. İşte detaylar… Havaların soğumasıyla [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir