Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / UMH Birlikleri Libya’da BAE’ye ait bir SİHA düşürdü!

UMH Birlikleri Libya’da BAE’ye ait bir SİHA düşürdü!

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı güçler, Libya’da Birleşik Arap Emirlikleri’nin darbeci Hafter’in hizmetine sunduğu Wing Loong tipi bir SİHA’yı düşürdü.
Libya’nın Misrata, şehrinin güneydoğusunda yer alan Ebu Kıreyn bölgesinde Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı güçler, Darbeci General Hafter’i destekleyen Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait Çin, yapımı Wing Loong tipi silahlı insansız hava aracını (SİHA) düşürdüklerini duyurdu.
UHM Sözcüsü Muhammed Kanunu, yaptığı açıklamada Misrata’nın güneydoğusunda yer alan Ebu Kıreyn bölgesinde Darbeci General Hafter’i destekleyen BAE’ye ait Çin, menşeili Wing Loong tipi bir SİHA’yı düşürdüklerini aktarırken, düşürülen SİHA’nın Ebu Kıreyn bölgesinin çevresinde bulunan sivil alanlara saldırılar düzenlediğini açıkladı.
HAFTER GÜÇLERİ BAYRAKTAR SİHA SANIP SEVİNDİ
Videoda görünen Hafter milisleri düşürülen SİHA’nın Bayraktar TB2 olduğunu düşünerek seviniyor.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Mehmetçik’e yeni kamuflaj!

Kara Kuvvetleri Komutanlığında personel için yeni eğitim kıyafetleri hazırlandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığının eğitim elbisesi iyileştirme, geliştirme çalışmaları kapsamında tasarımı 2019'da tamamlanan, tedarik işlemleri ise Milli Savunma Bakanlığınca 2020'de yapılan yeni tip ve desen eğitim elbisesi, rüzgar ceketi ve yeni tip botlar, ilk olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar tarafından Arifiye [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir