Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Bir bu eksikti! Atatürk neden öldü tartışması!…

Bir bu eksikti! Atatürk neden öldü tartışması!…

Gazeteci Fatih Altaylı, Mustafa Kemal Atatürk’ün sirozdan öldüğü söylentilerinin yanlış olduğunu söyledi.
Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında, konuk tarihçilerle 23 Nisan’ın Türkiye için anlamı, bu noktaya nasıl gelindiği ve bu ruhun nasıl yaşatılması gerektiği üzerinde duruldu.Programın kapanış kısmında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusı Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili dünden bugüne bazı yanlış yorumlara dikkat çeken Fatih Altaylı, şunları söyledi:
“ATATÜRK İÇMEKTEN, SİROZDAN ÖLMEDİ..”
“Atatürk’e de Allah aşkına saygısızlığı bırakın. 3 tane çapulcuya karşı mücadele etmedi. Yıllar süren, bir ömür süren savaşlardan çıktı. İçki içmekten değil, cephelerde kaptığı hepatit mikrobundan dolayı hasta oldu. Pek çok hastalığı da cephelerden gelmedir.
Cumhuriyet kurulduğunda Anadolu felaket bir yerdi. Şehirleşme düşüktü, üretim yoktu. Tarlalar ekilemedi. Köy ahalisi hastalıktan ve salgından kırılıyordu. bugünlere geldiysek, o insanlar sayesinde. En azından saygı göstermiyorsanız da saygısızlığınızı yüksek sesle belirtmeyin.”

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Karadeniz fırtınası, Konya’yı toza dumana kattı: 3-0

Son dakika haberi... Süper Lig'in 20. haftasında Trabzonspor sahasında Konyaspor'u ağırladı.. Karşılaşmayı ev sahibi Trabzonspor 3-0 kazandı. Bordo mavili ekibin gollerini Nwakame, Djaniny ve Flavio kaydetti. Süper Lig'in 20. haftasında Trabzonspor sahasında Konyaspor'u ağırladı. Karşılaşmayı ev sahibi Trabzonspor 3-0 kazandı. Bordo mavili ekibin gollerini Nwakame, Djaniny ve Flavio kaydetti. Konyaspor'un tek golü Sgengelia'dan geldi. DAKİKA [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir