ABD Kongresi’nden Türkiye’ye cömertliğiniz bizi mutlu ediyor mektubu!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

“Türk halkının cömertliğini büyük memnuniyetle karşılıyoruz” diyen Kongre, Türkiye’ye bir kez daha teşekkürlerini iletti.
Geçen hafta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait iki askeri nakliye uçağı, tıbbi yardım malzemelerini ABD’ye ulaştırmıştı.
ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ’NDEN TEŞEKKÜR MEKTUBU
ABD Temsilciler Meclisi Türkiye Dostluk Grubu Eş Başkanları, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’a bir mektup göndererek Türkiye’ye, ABD’ye koronavirüs salgınından dolayı gönderdiği tıbbi yardım malzemeleri için teşekkür etti.
Steve Cabots, Steve Cohen, Joe Wilson ve Gerald Connolly imzalı mektupta, gönderilen iki tıbbi yardım paketinden dolayı Türkiye’ye “içten teşekkür” iletildi.
TÜRKİYE’NİN CÖMERTLİĞİ
Mektupta ABD’de 67 bin kişinin koronavirüs salgınından hayatını kaybettiğini belirten kongre üyeleri şu ifadelere yer verdi:
“Bildiğiniz üzere, hastalığı azaltmanın önemli bir kısmı, ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarının korumaktır ki hastaları tedavi etmeye devam ederken koronavirüs onlara bulaşmasın ve onlar da virüsü yaymasın. Sizin ülkenizin gönderdiği 500 bin cerrahi maske, 34 bin 500 tulum, 2 bin 500 diğer koruyucu malzeme ve yüzlerce galonluk dezenfektan, bu sağlık çalışanlarını korumamıza yardımcı olacaktır. Türk halkının cömertliğini büyük memnuniyetle karşılıyoruz ve NATO müttefikleri olarak Türkiye ve ABD’nin bu krizi ve ortaklığımızda karşı karşıya kaldığımız diğer birçok ortak sınamalarda omuz omuza durması oldukça önemlidir.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Putin: Gelişmekte olan ülkelerin kredi yükümlülükleri haraca benziyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Uluslararası mali sistemde değişiklikler yapılması gerektiğini belirten Rusya Devlet Başkanı Vladimir …

Bir cevap yazın