PKK’nın İran’a kaçış yolları bağlanıyor!

Terör örgütü PKK’nın İran’a kaçış yolunun kesilmemesi için Çatak’ta yol yapan işçilere saldırdığı ortaya çıktı.
Van’ın Çatak ilçesinde yol çalışması yapan işçileri taşıyan servis aracına bombalı tuzak kuruldu.
PKK 2 İŞÇİYİ ŞEHİT ETTİ
PKK’lı teröristlerin kurduğu tuzak nedeniyle 2 işçi şehit oldu, 8 işçi de yaralandı. İşçilerin çalışma yaptığı alan DHA tarafından havadan görüntülendi.
PKK’NIN İRAN’A KAÇTIĞI BÖLGE
Yol yapılan alanın askeri açıdan stratejik bir önemi var. PKK’lı teröristler İran’a kaçış için bu güzergahı kullanıyordu.
Bölgeye yol yapıldıktan sonra askeri üs yapılacak ve Mehmetçik hakimiyeti tamamen elinde tutacak.
PKK’NIN GEÇİŞ NOKTASI OLDUĞU İÇİN SALDIRIYORLAR
Çalışmalarla ilgili Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan da açıklama yaptı.
Şeylan, “Çatak’ın güney tarafına hiç hizmet yapılmadığı için biz şu anda oraya hizmet veriyoruz. Hizmet verdiğimiz için PKK terör örgütü engel çıkartıyor. Ama biz bu engeli yıllardır aştık, aşmaya da devam edeceğiz. Hiç kimse bizi bu hizmetten vazgeçiremeyecek. Bunların son çırpınışlarıdır, bunu herkes biliyor. Şu anda yapılan yol ve üs bölgesi PKK’nın geçiş noktası üzerinde olduğu için, yani rahat gelip gidemeyecekleri için bu tür eylemleri yapmaya çalışıyorlar.
BİZ YİNE HİZMETİMİZE DEVAM EDECEĞİZ
Bu tür eylemler bizi yıldıramayacak. Biz yine hizmetimize devam edeceğiz. Biz burada var olduğumuz sürece bütün Çatak halkının yanında olacağız ve hizmetlerimize davam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, Allah ailelerine sabır versin, yaralı olan arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Eyvah, eyvah aklıyorlar! MASAK: Örgüt yok, kara para yok, vergi kaçırma var

Dilan – Engin Polat çiftinin 909 sayfalık, merakla beklenen MASAK raporu açıklandı. Raporda, sahte fatura …

Bir yanıt yazın