Erdoğan: Türkiye bir kaybederse Avrupa 10 kaybeder

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye sınırlarını açmamasını eleştirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni’ne katıldı.
Erdoğan, koronavirüs salgını sonrasında yaşanan normalleşme süreci kapsamında, ülkelerin yeniden sınırlarını açarken, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin Türkiye’yi riskli kategoride göstererek uçuşların başlamasına izin vermemesine de değindi.
“BİZ 1 KAYBEDERSEK ONLARIN KAYBI 10 OLUR”
AB esamesi okunmayacak ülkelere sınırlarını açmışken, Türkiye’ye kapılarını kapatmasını oldukça manidar bulduğunu söyleyen Erdoğan, “Biz bir kaybedersek onların kaybı 10 olacaktır. Türkiye’nin sağlık başta olmak üzere birçok alanda vereceği hizmet ile yarışacak bir başka ülke tanımıyoruz. İngiltere’nin Türkiye ile ilgili attığı adımdan dolayı Boris Johnson’a teşekkür ediyorum. Almanya da olumlu adım atacağını açıkladı.” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları;”Yeni döneme hazırlık için vergi mekanizmalarının etkin ve hızlı işletilmesi öngörülebilirliğin temel şartıdır.
Ülkemize yönelik çifte standartları, iki yüzlü tutumları, ön yargılı yaklaşımları hukuk devleti niteliğimizi güçlendirerek aşabiliriz.
Ülkemizin sadece toparlanma değil onun da ötesinde çok büyük bir sıçrama sürecinde olduğunu yavaş yavaş herkes kabul etmeye başladı.
Salgın kaynaklı bu kısa gecikme dışında ekonomi programımızı aynı kararlılıkla uygulamayı sürdürüyoruz.
Sosyal Koruma Kalkanı olarak adlandırdığımız destek programlarıyla doğrudan milletimizin cebine aktardığımız kaynak tutarı 24 milyar lirayı geçti.
Türkiye’nin salgın sürecinden sağlıktan üretime kadar her alanda böylesine güçlü bir şekilde çıkması hemen birilerini rahatsız etti.
Ne yaparlarsa yapsınlar. Türkiye’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar.
Türkiye’nin salgın sürecinden sağlıktan üretime kadar her alanda böylesine güçlü şekilde çıkması hemen birilerini rahatsız etti.
Firmalarımızın önemli bir kısmı salgın döneminde de üretimlerine devam ettiler. Normalleşme takviminin genişlediği haziran ayında her alanda oldukça güçlü bir canlanma yaşandı.
Hem ülkemizde organize sanayi bölgesi sayısı 820’ye ulaştı hem de bu imkana sahip olmayan ilimiz kalmadı.
Enflasyonu, en kısa sürede tek haneli rakamlara düşürmekte kararlıyız.
AB’nin ekonomiden demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken Türkiye’yi dışarda bırakması bu rahatsızlığın işaretidir.
Tarihi tekerrür ettirmek amacıyla içeride ve dışarıda ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bu defa Türkiye’nin şahlanışını durduramayacaklar.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Hacer Foggo, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü ve Derin Yoksulluk Ağı kurucusu Hacer …

Bir cevap yazın