Eyvah eyvah laiklik elden gidiyor! CHP’ye başörtülü PM üyesi adayı!?

CHP Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde, Parti Meclisi seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun listesindeki başörtülü aday Avukat Sevgi Kılıç dikkat çekiyor.
Dün başlayan CHP 37. Olağan Kurultayı’nda tek aday olarak seçime giren Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçilmişti.  Kılıçdaroğlu, oy kullanan 1318 delegeden 1251’inin oyunu almıştı.
KILIÇDAROĞLU’NUN LİSTESİ BELLİ OLDU
Kurultayın ikinci gününde ise gözler CHP Parti Meclisi (PM) seçiminde. PM için 222 adayın başvurduğu öğrenilirken Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesi de belli oldu.  80 kişilik bir liste sunan Kılıçdaroğlu’nun seçimleri ise dikkat çekici. Listede kanun hükmünde kararmane (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Yüksel Taşkın ve CHP’den ihraç edilen Aylin Nazlıaka var.
İLK BAŞÖRTÜLÜ PM ADAYI
Listedeki en dikkat çekici isim ise Kılıçdaroğlu’nun özellikle seçtiği CHP Beykoz İlçe yönetiminde görev yapan Avukat Sevgi Kılıç. Kılıç’ın 27 yaşında genç bir aday olmasının yanına, CHP PM’ye aday gösterilen ilk başörtülü siyasetçi oldu. Kılıç seçilmesi durumunda da ilk başörtülü PM üyesi olacak.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk pasaportu almak zorlaştırıldı!

Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılara Emniyet, MİT ve İnterpol’den alınan verilerde sorun görülmesi durumunda vatandaşlık …

Bir yanıt yazın