Kaçın Türkler geliyor! Azerbaycan ve Türkiye’den ortak askeri tatbikat!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Azerbaycan ve Türk askerlerinin katılımıyla Azerbaycan’da geniş kapsamlı ortak askeri tatbikat yapılacak.
Son dönemlerde Ermenistan’la yaşanan çatışmalar dolayısıyla bölgede yaşanan gerginlik, Azerbaycan’ı teyakkuza geçirmişti.
TÜRKİYE, KARDEŞ ÜLKESİNİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADI
Yaşanan çatışmalar sonrası Türkiye, Azerbaycan’ın alacağı her kararda arkasında olduğunu belirtmiş, ve izlenecek her politikada Azerbaycan’a verdiği desteği açıkça ifade etmişti. Bugün ise Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki askeri işbirliği anlaşmasına göre, yıllık plana uygun olarak Azerbaycan’da kara kuvvetleri ve hava kuvvetlerinin katılımıyla geniş kapsamlı askeri tatbikatlar yapılacak.
GENİŞ KAPSAMLI BİR TATBİKAT OLACAK
Ortak tatbikatta, iki ülkenin askerleri, zırhlı araçları, topçu birlikleri, askeri uçakları ve hava savunması sistemleri yer alacak. Tatbikatlar 1-5 Ağustos’ta kara birliklerinin katılımıyla Bakü ve Nahçivan’da, 29 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında ise askeri uçakların katılımıyla Bakü, Nahçivan, Gence, Kürdemir ve Yevlah şehirlerinde düzenlenecek.
MEHMETÇİK AZERBAYCAN’DA
Öte yandan Türk askerleri, Azerbaycan ile düzenlenecek ortak tatbikata katılmak için Nahçıvan’a gitti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yahudi baskılarına dayanamayan Elon Musk’tan geri vites!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X’in sahibi Elon Musk, Filistin …

Bir cevap yazın