Ana Sayfa / Asayiş / ABD, Yunan ile iş tutuyor! Sınırımıza üs kurdu, ne iş Amerika?

ABD, Yunan ile iş tutuyor! Sınırımıza üs kurdu, ne iş Amerika?

Yunan’ın küstah tehditlerinin arkasında kimin olduğu netlik kazanmaya başladı. Türkiye ile Yunanistan arasında gerilimin yüksek olduğu dönemde Amerikalılar da tarafını belli ederek, Türkiye sınırına üs kurdu.
Doğu Akdeniz’deki Türk varlığını hazmedemeyen Haçlı zihniyeti yeniden hortlamaya başladı. Türkiye ile Yunanistan arasında ilişkiler son dönemde oldukça gergin olduğu bir dönemde Atina yönetiminden gelen küstah açıklamalar gerilimin yükselmesine neden olurken, sözde müttefik olan ABD de boş durmuyor.
Suriye’de yaşadığı hezimeti bir türlü unutamayan ve iki ülke arasındaki gerilimin perde arkasında rol oynayan Amerikalılar, tarafını açık bir şekilde belli etti.
Yunanistan’a destek olan Amerikan yönetimi, Türkiye sınırına yakın Dedeağaç’ta deniz ve hava üssü kurdu.
HELİKOPTER, ASKERİ ARAÇ, MÜHİMMAT
Amerikan ordusuna ait helikopterler önceki günde askeri araçlar ve mühimmatları üsse indirdi.
Üssün açılış törenine, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos da katıldı.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bahçeli: Erken seçim dayatması kaosasun gizemli ve şifreli kılıfıdır

Gelen son dakika haberine göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Erken seçim dayatması Türkiye'nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfıdır." dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaptı. İsim vermeden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da yanıt veren MHP lideri Bahçeli, "Türk askerine satılmış ve militan diyenler; çiftçiye, esnafa, memura hakaretler yağdıranlar demokratik [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir