Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Miço istedi, Merkel Başkan Erdoğan’ı aradı!

Miço istedi, Merkel Başkan Erdoğan’ı aradı!

Erdoğan ile Merkel arasındaki görüşmenin ana gündem maddesi, Doğu Akdeniz oldu. Erdoğan, görüşmede Türkiye’nin çözümden yana olduğunun altını bir kez daha çizdi ve diyalog ile sorunların çözülebileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Merkel telefonda görüştü. Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi yalnız bırakmak isteyen ülkeler bir araya gelerek çeşitli anlaşmalara imza atarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda bölgedeki dik duruş devam ediyor.
MİÇOTAKİS İSTEDİ, MERKEL ARADI
Türkiye’nin bölgede yumruğunu masaya vurması, Yunanistan’da büyük endişeye neden oldu. Çeşitli ittifak arayışlarına giren Yunanistan, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in aracı olmasını istedi.  Süreç devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Merkel arasında bir görüşme gerçekleştirildi.
İki liderin görüşmesinin ana maddesi, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler oldu. Erdoğan, görüşmede Türkiye’nin çözümden yana olduğunun altını bir kez daha çizdi ve diyalog ile sorunların çözülebileceğini söyledi.
KAZAN KAZAN FORMÜLÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, “Doğu Akdeniz’de çözümün yolu diyalog ve müzakeredir. Sağduyu ve aklıselimle hareket edilirse, herkesin hakkını koruyan, kazan-kazan temelli bir formül bulunabilir. Biz asla gereksiz macera peşinde değiliz, gerilim de aramıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Doğru beyanname ile vergide istisna ve avantaj

2021 yılı ile birlikte beyanname dönemi de başladı. Birçok gelirimizle ilgili beyanname vereceğiz. Doğru beyanname ile istisna ve avantajlardan yararlanmak mümkün. Vergi mevzuatımıza göre herhangi bir gelir elde edenler bunun vergisini veriyor. Bazı vergiler ise beyanname ile belirleniyor. Ücret geliri elde edenlerin ise dikkat etmesi gereken nokta iş değiştirmeleri. İş değiştirenler için ikinci işverenden elde [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir