Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Türkiye: ABD, müttefik ruhuyla bağdaşmayan işlere bulaşıyor

Türkiye: ABD, müttefik ruhuyla bağdaşmayan işlere bulaşıyor

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında, “ABD’nin Kıbrıs Rumlarına silah ambargosunu kaldırarak barış ortamını zehirleyen bir karara imza atması müttefiklik ruhuyla bağdaşmamaktadır” ifadeleriyle ABD’ye sert tepki gösterildi.
Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında, “ABD’nin Rumlara silah ambargosunu kaldırarak barış ortamını zehirleyen bir karara imza atması müttefiklik ruhuyla bağdaşmamaktadır” ifadeleriyle ABD’ye sert tepki gösterildi.
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞIN’DAN ABD’YE ‘SİLAH AMBARGOSUNU KALDIRMA’ TEPKİSİ!
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada: ”ABD’nin Kıbrıs Rum Yönetimine yönelik silah ambargosunun kaldırılması yönünde bugün (1 Eylül) açıkladığı karar Ada’daki iki halk arasındaki eşitliği ve dengeyi yok saymaktadır.
Bu kararın Kıbrıs meselesinin çözüme kavuşturulması yönündeki çabaları olumsuz etkileyeceği de muhakkaktır.”

”ABD’NİN İSTİKRAR ORTAMINI ZEHİRLEYEN KARARI MÜTTEFİK RUHUYLA BAĞDAŞMIYOR”
”Doğu Akdeniz’de gerginliğin azaltılması amacıyla çaba harcanan bir dönemde, ABD’nin bölge barış ve istikrar ortamını zehirleyen bu tür bir kararın altına imza atması müttefiklik ruhuyla da bağdaşmamaktadır.
ABD’nin bu kararını gözden geçirmesini, bölgede barış ve istikrarın tesisi için mevcut çabalara destek vermesini bekliyoruz.
Aksi takdirde Türkiye, garantör ülke olarak, hukuki ve tarihi sorumluluğuna uygun olacak şekilde Kıbrıs Türk halkının güvenliğini garanti altına alacak gerekli mukabil adımları kararlılıkla atacaktır.”
ifadeleri kullanıldı.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Trump’tan Beyaz Saray’a sessiz veda etti! Biden ve yardımcısı Harris, bugün yemin edecekler

Son dakika haberi... Son dakika: Joe Biden'a karşı ABD Başkanlığı yarışını kaybeden Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Trump'ı taşıyan ABD Başkanlığı'na ait Marine One isimli helikopter Türkiye saatiyle 16.15'te ayrıldı. Trump, başkanlığı bırakmasına saatler kala eski başdanışmanı Steve Bannon'ın olduğu 73 kişi için af kararları yayımladı. Bannon Trump'ın kara kutusu olması nedeniyle önem arz ediyor. [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir