Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / İstanbul İl Başkanlığı’nda illegal işler! CHP, mühür yedi!

İstanbul İl Başkanlığı’nda illegal işler! CHP, mühür yedi!

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın kiraladığı binada izin alınmadan tadilat yapmasına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ‘dur’ dedi.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı gerekçesiyle bina mühürlenmiştir” ifadelerine yer verildi.

“Kaçak yapılaşmayla mücadele ediyorum” diyerek evlerin gizlice fotoğrafını çektiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu “kaçak tadilat” yaptığı ortaya çıktı.

BAKANLIK ‘DUR’ DEDİ

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın satın aldığı yeni binasında imar yönetmeliğine aykırı biçimde tadilat yapmaya çalıştığı, yapılan şikayet sonrası işlem başlatıldığı öğrenildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın izinsiz yapılaşma ile ilgili ‘mühürleme kararı’ çıkarttığı bildirildi.

İSTANBUL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü; CHP İstanbul İl Başkanlığı’na ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada; “Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı gerekçesiyle bina mühürlenmiştir” denildi.

“TADİLAT RUHSATI OLMAKSIZIN TADİLAT VE TAMİRAT İŞLEMİ YAPILDIĞI GEREKÇESİYLE BİNA MÜHÜRLENMİŞTİR”

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle: “İstanbul’un Sarıyer İlçesi Ayazağa Mahallesi’nde 7752 ada 2 no’lu parselde yer alan ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı mülkiyetindeki yapının bazı bölümlerinde ofis olarak kullanmak amacıyla ruhsatsız tadilat ve tamirat yapıldığına yönelik site yönetimince şikayette bulunulmuştur.”

“İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince şikayete konu binada 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddesi gereğince denetim yapılmıştır. Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı gerekçesiyle bina mühürlenmiştir.”

“Şikayete konu basit tamir tadil kapsamını aşan ve projeye aykırı kısımların projesine uygun hale getirilmesi ya da ilgili mevzuata uygun şekilde tadilat projeleri düzenlenmesi halinde İmar Kanunu kapsamında mühürleme tutanağına ilişkin gerekli işlemler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce gerçekleştirilecektir.”

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Çocuklara ilim öğretmek farzdır

Babanın, çocuklarına ilim, edeb ve sanat öğretmesi farzdır. Sual: Bir kimsenin, çocuklarına, nafakalarını verdiklerine, dinini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir