Mehmetçik zorlu kış şartlarına rağmen PKK’ya göz açtırmıyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Türk Silahlı Kuvvetleri zorlu kış şartlarına rağmen bölücü terör örgütü PKK’ya nefes aldırmıyor. Hava şartları ne olursa olsun Mehmetçik, Van, Şırnak ve Siirt’te YILDIRIM-17 BESTA operasyona devam ediyor.

Mehmetçik’in son dönemde ağır darbe vurduğu PKK’nın kış yapılanmasına da gün yüzü gösterilmiyor. Vatanı koruma görevini tüm zorlu şartlara rağmen eksiksizce yerine getiren Türk askeri, Van, Şırnak ve Siirt’te operasyonlarını sürdürüyor.

YILDIZIM-17 BESTA DEVAM EDİYOR

Kış üslenmesini gerçekleştiremeyen ve hareket kabiliyeti daralan, ülke içerisinde iletişimi ortadan kalkan bölücü terör örgütünün, bu kabiliyetini bir daha kazanmasını engellemek ve yurt içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak; İçişleri Bakanlığınca Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde Van, Şırnak ve Siirt illerinde başlatılan “YILDIRIM-17 BESTA” Operasyonu devam etmektedir.

JÖH VE PÖH SAHADA

Söz konusu operasyonda Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (3.251) personel [(197) operasyonel tim] görev almaktadır.

YURT İÇİNDE TERÖRİST KALMAYACAK

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam (148) terörist etkisiz hale getirilmiş, (77) işbirlikçi yakalanmış, (571) mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

YILDIRIM OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam etmektedir.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

12 sosyal medya fenomeninin mal varlıklarına el konuldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Haklarında soruşturma açılan Tayyar Öz ve eşi fenomen Özlem Öz’ün yanında …

Bir cevap yazın