Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Başbuğ, Can Ataklı ve Sağlar’a kötü haber, 81 ilde harekete geçildi!

Başbuğ, Can Ataklı ve Sağlar’a kötü haber, 81 ilde harekete geçildi!

Son dakika haber: AK Parti, eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Can Ataklı ve Fikri Sağlar için savcılıklara giderek 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

AK Parti, eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Can Ataklı ve Fikri Sağlar için savcılıklara giderek 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gitmesi için “çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım” diyerek halkı eyleme, sokak hareketlerine teşvik etmeye çalışan Ataklı’nın ifadeleri tartışma konusu olurken hemen peşinden Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un 27 Mayıs darbesini meşrulaştırmaya çalışan ifadeleri vesayet tartışmalarını alevlendirdi.

CHP’li Fikri Sağlar Halk TV’de başörtülü hakim ve savcılar hakkında tepki çeken ifadeler kullandı. Sağlar, ‘Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takıyor. Bununla mücadele edilmeli’ dedi.

Tüm bu açıklamaların ardından AK Parti 81 ilde 3 isim için savcılıklara suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

“FAŞİST ZİHNİYET KARŞISINDA AK PARTİ TEŞKİLATLARINI BULACAKTIR”

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir suç duyurusu sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bugün 81 ilimizde eş zamanlı olarak Can Ataklı, İlker Başbuğ ve Fikri Sağlar ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Ülkemizin demokratik kazanımlarına dönük her türlü saldırıda, faşist zihniyet karşısında AK Parti teşkilatlarını bulacaktır. Milletimizin vicdanında çoktan mahkum olmuş bu çağdışı zihniyetin hukuken de gerekli cezayı alabilmesi için davaların sonuna kadar takipçisi olacağız.’ dedi.

https://twitter.com/erkankandemir/status/1346857832314974208

BÜLENT TURAN: ÜLKEMİZE YAKIŞAN BUDUR

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da “Tüm illerde suç duyurusu bulunduk. Oysa başörtüsüne karşı faşist uygulamalar güçlü siyasi iradeyle, darbeler milletimizin desteğiyle geride kaldı; ama anlamsız tehditler devam ediyor Keşke demokratik olgunluk tartışmasız olsa da yargıya gerek bile kalmasa! Ülkemize yakışan budur” açıklamasında bulundu.
Tüm illerde suç duyurusu bulunduk.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye’nin talip olduğu Afganistan görevi için NATO’dan açıklama!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Afganistan'da bulunan uluslararası standartlardaki havaalanı ve Türkiye'nin rolü hakkında önemli açıklamalar yaptı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO zirvesi öncesinde basın toplantısı düzenledi. Burada, Afganistan'da bulunan uluslararası standartlardaki havaalanı ve Türkiye'nin rolüne değinen Stoltenberg, "NATO, Afganistan'daki askeri varlığını sona erdirdi ancak ülkenin güvenliğini desteklemeye devam edeceğiz" dedi. Stoltenberg, Kabil'de uluslararası [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir