Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / İşverene nakdi ücret desteği ile istihdam teşvikleri yüzde 21.56 zamlandı!

İşverene nakdi ücret desteği ile istihdam teşvikleri yüzde 21.56 zamlandı!

Hükümet, sosyal koruma alanlarını güçlendirmeye devam ederken; işçi ve işvereni koruma adımlarını da sürdürüyor. Cumhurbaşkanı kararıyla nakdi ücret desteği yüzde 21.56 zamlandı, istihdam teşvikleri de yükseltildi. 

Hükümet, sosyal koruma alanlarını güçlendirmeye devam ederken; işçi ve işvereni koruma adımlarını da sürdürüyor. Cumhurbaşkanı kararıyla nakdi ücret desteği yüzde 21.56 zamlandı, istihdam teşvikleri de yükseltildi.

İşte 2021 destek tutarları…

Toplam 2.3 milyon vatandaşın yararlandığı bin 170 lira olan nakdi ücret desteği 252 lira artışla bin 422 liraya çıktı. İstihdama dönüş ve artı istihdam teşviklerinin tutarı da bin 610 lira oldu.

Nakdi ücret desteği ücretsiz izne ayrılanlara veriliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, her iki alandaki artışın Ocak itibariyle geçerli olduğunu belirterek, çalışanlara ve işverenlere destek olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

3 BİNİ AŞKIN SOSYAL ATAMA

Bakan Selçuk, bu ay hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağını söyledi. Toplam atanacak kişi sayısının 3 bini geçeceği belirtildi.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye’nin talip olduğu Afganistan görevi için NATO’dan açıklama!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Afganistan'da bulunan uluslararası standartlardaki havaalanı ve Türkiye'nin rolü hakkında önemli açıklamalar yaptı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO zirvesi öncesinde basın toplantısı düzenledi. Burada, Afganistan'da bulunan uluslararası standartlardaki havaalanı ve Türkiye'nin rolüne değinen Stoltenberg, "NATO, Afganistan'daki askeri varlığını sona erdirdi ancak ülkenin güvenliğini desteklemeye devam edeceğiz" dedi. Stoltenberg, Kabil'de uluslararası [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir