Dazlakları aratmayan Alman polisinden Türk aileye alçak saldırı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Ennepetal kasabasında dün korkunç bir olay yaşanmıştı. Alman polisi, gurbetçi Cemil Başöngen ile 17 yaşındaki kızına tekme tokat saldırdı. Başöngen, evladının yüzündeki kırıklar nedeniyle konuşamadığını açıkladı. Kendisinin de 5 gün iş göremez raporu aldığını belirten Başöngen, ırkçı polislerden davacı olduklarını anlattı.

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Ennepetal kasabasında polis şiddeti yaşandı. Alman polisi, baba Cemil Başöngen ile kızı Yasemin’e orantısız şiddet uygulayarak hastanelik etti. Baba Cemil Başöngen 5 gün iş görememezlik raporu alarak polislerden davacı olurken kızı Yasemin Başöngen’in yüzünde oluşan kırıklardan dolayı tedavisinin hastanede sürdürüleceği açıklandı. Demirören Haber Ajansı’na (DHA) olayı anlatan baba Cemil Başöngen kızı Yasemin’in yüzündeki kırıklardan dolayı konuşamadığını belirtti.

“Kızımla beraber Lünen’e gitmiştik. Kızım oradan kendine bir akvaryum alacaktı. Ben aşağıda arabada bekliyordum. Kızım ile arkadaşı arasında bir tartışma olmuş, sesler yükselmiş ve komşular polis çağırmış. Kısa sürede gelen polis kızıma uzaklaşmasını söyledi ve bir alt kata indi, zaten olayda ondan sonra başladı. Kızıma uzaklaş diyen polis, hışımla arkasından inerek diğer polis arkadaşı ile kızımı yere devirdi. Bende olayı görünce kızımı korumak için aşağı indim. Olayın şaşkınlığı ile kızıma doğru giderken iri yapılı polis, iki yumruk atarak beni tutup yere fırlattı. Üstelik birde ters kelepçe vurdu, bir ara bilincimi yitirdim. O sırada da kızımı polis aracıyla götürmüşler, ben bilincimi yitirmiştim artık” dedi.

“HEM DARP ETTİLER HEM DALGA GEÇTİLER”

Kızıyla kendisini ayrı ayrı karakola götürüldüğünü belirten baba Cemil Başöngen, “Karakolda kelepçeyi açıp kızımla görüşmeme izin verdiklerinde yavrumun yüzü ve saçları kanlar içindeydi. Karakolun önünde polis aracının içinde kızımı çok kötü dövmüşler, yüzündeki elmacık kemiği kırılmış. Burnundan kanlar geliyordu. Çağırdıkları ambülans ile kızımı hastaneye gönderdiler. Bende 5 gün iş göremez raporu aldım. Pazartesi günü hem Türkiye Cumhuriyeti Essen Konsolosluğumuza hem de avukatıma giderek suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Cemil Başöngen kızının hastanelik olduğunu ayrıca ‘şişko’ diye kızıyla dalga geçip ‘seni öldürürüz’ diye tehdit ettiklerini ifade ederek, polisler hakkında kanuni yollardan hakkını sonuna kadar arayacağını sözlerine ekledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İnce: Yarın YSK’ya gidip adaylık için dilekçemi vereceğim

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı için yarın Yüksek …

Bir cevap yazın