Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’ler dünyada gündemden düşmüyor

Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’ler dünyada gündemden düşmüyor

Dünyanın büyük hayranlık duyduğu Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’ler konuşulmaya devam ediyor. Türk SİHA’larının başarısı sahada kendini ispatladı. SİHA’lar Türkiye’nin iç ve dış operasyonları dahil Dağlık Karabağ, Libya ve Suriye’de destanlar yazdı.
Türkiye’nin vatan savunması için aldığı Rus S-400’lere karşı pozisyon takınan ABD, ortağı olduğumuz F-35 projesinden Türkiye’yi skandal bir hamleyle çıkarmıştı. Nobel Ödülü Komitesi üyesi ve Dış Politikalar Uzmanı Norveçli Asle Toje, dünyanın hayran kaldığı Türk SİHA’ları ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.
Asle Toje, kritik bir Bayraktar TB2 ve F-35 karılaştırması yaptı ve aralarındaki farka dikkat çekti. Dağlık Karabağ zaferi üzerinden SİHA’larımıza övgü yağdıran Asle Toje, Bayraktar TB2’lerle ilgili şu öneriyi yaptı;Norveç, F-35 sayısını düşürmeli ve buradan kalan para ile SİHA projelerine yatırım yapmalı. Bir F-35’in parası ile Ermeni hava savunmasını parçalara ayıran Türk üretimi Bayraktar TB2’den 22 adet alınabilir.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Süper Lig’in 2020-2021 sezonun şampiyonu Beşiktaş!

Süper Lig'de Göztepe'yi 2-1 mağlup eden Beşiktaş 2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Süper Lig'de son hafta maçında Göztepe ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Beşiktaş maçı 2-1 kazanarak puanıı 84 yaptı ve 2 averaj farkla şampiyonluğunu ilan etti.Beşiktaş'ın gollerini 10. dakikada Domagoj Vida ve 64. dakikada penaltıdan Rachid Ghezzal kaydetti. Göztepe'nin golü 24. dakikada Alpaslan Öztürk'ten [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir