Çin, dünyanın ilk bağımsız dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Pekin, tüketicilerin birçok tüccarda harcayabileceği bir dijital yuan test programı başlattı. Geçen ay, Hainan eyaletindeki Çin Uluslararası Tüketici Ürünleri Fuarı'nda birçok banka, ziyaretçilerin dijital RMB'yi içeren çoklu kullanım senaryolarını deneyimlemelerini sağlamak için deneme uygulamaları hayata geçirmişti. Çin hükûmeti, dijital para birimi testlerinin bir parçası olarak [...]

Çin dijital para için testlere başladı

Listen to this article

Çin, dünyanın ilk bağımsız dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Pekin, tüketicilerin birçok tüccarda harcayabileceği bir dijital yuan test programı başlattı. Geçen ay, Hainan eyaletindeki Çin Uluslararası Tüketici Ürünleri Fuarı’nda birçok banka, ziyaretçilerin dijital RMB’yi içeren çoklu kullanım senaryolarını deneyimlemelerini sağlamak için deneme uygulamaları hayata geçirmişti. Çin hükûmeti, dijital para birimi testlerinin bir parçası olarak şimdiden çok sayıda e-Yuan eşantiyonu gerçekleştirdi.

İLK BÜYÜK EKONOMİ
Geçen yıl, Çin Halk Bankası, bağımsız dijital para birimini 2022 Kış Olimpiyatları için hazır hâle getirme planlarını açıklamıştı. Resmî adı olmayan ancak DCEP (Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesi) olarak bilinen yeni para biriminin kripto paralarla bazı özellikleri paylaşacağı belirtildi. E-yuan’ın dolaşımdaki nakdin yerini alması beklenirken, Çin ulusal düzeyde dijital para birimini test eden ilk büyük ekonomi olmayı planlıyor.

EL SALVADOR’A BITCOIN REDDİ
Geçtiğimiz günlerde kripto para birimi Bitcoin’i yasal para birimi olarak onaylayan El Salvador, Bitcoin’i ekonomisine entegre etme konusunda Dünya Bankasından yardım talep ederken, şeffaflık noktasında endişelerini dile getiren Dünya Bankası, El Savador’un talebini reddetti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

CHP’de sistem çöktü, veri akışı durdu

Listen to this article Her seçimde olduğu gibi CHP’nin veri sistemi yine çöktü. CHP Genel …

Bir cevap yazın