Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Manavgat’taki yangın 218. saatte kontrol altında!

Manavgat’taki yangın 218. saatte kontrol altında!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Manavgat’ta açıklama yapıyor: Kritik noktalarda alevleri durdurduk. Yangın 218. saatte kontrol altına alındı.

Son dakika haberi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Antalya Manavgat’ta açıklama yapıyor. Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi: 

Kritik noktalarda alevleri durdurduk. Yangın 218. saatte kontrol altına alındı.

Dünyanın birçok yerinde uzun süredir devam eden yangınlar var. Tüm ülkelere geçmiş olsun diyoruz. 

Antalya’daki yangınlar İbradı ilçesi hariç söndürüldü. Toplam 5 ilçemizde 59 mahallemiz yaklaşık 10 gündür süren yangınlardan etkilendi

Bakan Kurum’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Yangından doğrudan etkilenen 821 vatandaşımızın 808’i tedavileri yapılarak taburcu edildi.

Acil ihtiyacı olan vatandaşlarımız için 149 konteyner kurulumu tamamlandı. 400 konteyner Antalya’ya geldi. 140 çadır kurulumu da tamamlanmış durumda.

7 ilimizde, toplamda bin kişilik ekiple hasar tespit çalışmalarımızı yürütüyoruz. Muğla’daki çalışmalar da 2-3 güne tamamlanacaktır.

Hasarlı 2 bin 164 birim tespit edildi. 62 kamu binası incelendi. Yıkılma riski olan binaların yıkım çalışmasını başlattık. 503 binanın yıkımı tamamlandı.

Bir yıl içinde tüm alanımızı ağaçlandıracağız. Ormanlarımızı korumak için cansiperane çalışmalarımız devam edecektir.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Oruç Reis’ten Yunan Gemisi’ne telsizle, “Girersen müdahale edilecek” uyarısı!

Yunanistan’ın Fransız ‘Nautical Geo’ araştırma gemisiyle Mavi Vatan’a girme girişimini TCG Oruç Reis firkateyni önledi. Gemiyi durduran Oruç Reis telsizle, “Girersen müdahale edilecek” diye uyardı. Yunanistan ile son krize konu “Nautical Geo” araştırma gemisinin Girit açıklarındaki araştırma görevi bugün sona eriyor. Bölgede yeni bir kriz beklenmese de Türk donanması, Girit Adası açıklarında Türk kıta sahanlığı [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir