Ana Sayfa / Asayiş / TÜED Yüreğir Şubesi’ni yargıya götüren gelişme!

TÜED Yüreğir Şubesi’ni yargıya götüren gelişme!

Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şubesi’nin 17 Temmuz 2021 günü yapılan 18. Genel Kurulunda onaylanmayan faaliyet ve denetleme raporları şube yönetimine yargı yolu gözüktüğü, TÜED genel merkezinin olayı dernekler masası vasıtasıyla Cumhuriyet savcılığına taşıyacağı bildirildi.
Alınan bilgilere göre, TÜED Yüreğir Şubesi’nin 18. Genel kurulunda onaylanmayan faaliyet ve denetleme raporlarına yargı yolu göründü. Bilindiği gibi 17 Temmuz’da yapılan ve oldukça gergin olduğu kadar tartışmalı geçen genel kurulda faaliyet ve denetleme raporları onaylanmamıştı.
Bu olayın peşini bırakmayan başkan adaylarından Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin, ismini açıklamayacağı kaynaklardan aldığı bilgilere göre, TÜED genel Merkezi’nin genel kurulda onay görmeyen faaliyet ve denetleme raporlarını en geçen 10 Ağustos Salı Gününe kadar Dernekler Masası vasıtasıyla Cumhuriyet savcılığına taşıyacak.
Emekliye yapılmayan yardımların, yapılmış gibi gösterilmesi, kat mülkiyet kanununa göre yapılan masrafların kat maliklerine eşit oranda pay edilmesi gerektiği halde 60 bin liraya yapıldığı, bina asansöründeki yolsuzluk iddiaları, keza emekliye dağıtılmayan şeker, pirinç, nohut, mercimek, tatlı, burs gibi giderlerin naylon faturalarla şişirilip derneğin zarara uğratıldığı öne sürülüyor.
Öte yandan mali yapısı ve ticari kredisi bozuk olan emekli dernek üyelerinin odun-kömür üzerinde mağdur edildiği, odun kömür yerine %41 oranındaki bir kesintiyle para verildiği, haberi olmayan bazı emeklilerin üye yapıldığı, keza aynı üyelerin üzerinden haberleri olmadan odun-kömür yoluyla borçlanmalar yapıldığı iddia ediliyor.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Kış gelmeden kanlı terör örgütüne ait 979 sığınak daha imha edildi!

Ocak-Eylül dönemi boyunca yurt içinde gerçekleştirilen operasyonlarda, terör örgütü PKK mensupları tarafından kullanılan 979 sığınak imha edildi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucuları ile birlikte yürütülen Eren Operasyonlarıyla, yurt içinde PKK-KCK terör örgütüne ağır darbe vuruldu. Operasyonlarla yurt içinde terörist sayısı her geçen gün azalırken, [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir