Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili son ankette Erdoğan açık ara fark atıyor

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili son ankette Erdoğan açık ara fark atıyor

Son dakika haberi: Optimar Araştırma Şirketi tarafından 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili 15 Temmuz 2021’de yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçları ortaya çıktı. Yapılan ankette Cumhurhbaşkanı Erdoğan açık ara lider çıktı.

Dün akşam canlı yayınlanan Göksu Öngören Özgür’ün sunduğu “CNN Türk Masası” programına eski Devlet Bakanı Masum Türker, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Gazeteci Melik Yiğitel, SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı ile birlikte Optimar Arştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir katılmıştı.

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Daşdemir, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili son yaptıkları anket sonuçlarını duyurmuştu. Daşdemir’in canlı yayında açıkladığı anket çalışmasının tüm detayları ortaya çıktı…

Optimar Araştırma, 10 Temmuz-13 Temmuz 2021 tarihleri arasında “Türkiye’nin Nabzı Temmuz Ayı Araştırması” ile 1726 kişi üzerinde yüz yüze görüşme yöntemiyle anket gerçekleştirdi.

“Bugün genel seçim olsa kime oy verirsiniz?” sorusunun katılımcılara yöneltildiği ankette, gelen cevaplar yüzde 40,5 ile AK Parti ve yüzde 10,6 ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’ndan yana oldu.

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ankette şu sonuçlar çıktı:

AK PARTİ: Yüzde 40,5

CHP: Yüzde 24

MHP: Yüzde 10,6

HDP: Yüzde 8,6

İYİ PARTİ: Yüzde 9,9

MEMLEKET PARTİSİ:

DİĞER: Yüzde 0,1

“2023’te gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kime oy verirsiniz?” sorusunun katılımcılara yöneltildiği ankette, gelen cevaplar şöyle;

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: 41.7
MANSUR YAVAŞ: 14.7
EKREM İMAMOĞLU: 8.2
KEMAL KILIÇDAROĞLU: 7.7
MERAL AKŞENER: 5.9
SELAHATTİN DEMİRTAŞ: 5.4

SON TUR BAŞKAN ERDOĞAN İLE İMAMOĞLU ARASINDA GEÇSE…

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde son turda Recep Tayyip Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu kalsa, oyunuzu kime verirsiniz?” sorusunun katılımcılara yöneltildiği ankette, gelen cevaplar yüzde 48,1 ile Recep Tayyip Erdoğan ve yüzde 37,8 ile Ekrem İmamoğlu’ndan yana oldu.

SON TUR BAŞKAN ERDOĞAN İLE KILIÇDAROĞLU ARASINDA GEÇSE…

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde son turda Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu kalsa, oyunuzu kime verirsiniz?” sorusunun katılımcılara yöneltildiği ankette, gelen cevaplar yüzde 49,2 ile Recep Tayyip Erdoğan ve yüzde 30,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana oldu.

SON TUR BAŞKAN ERDOĞAN İLE MANSUR YAVAŞ ARASINDA GEÇSE…

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde son turda Recep Tayyip Erdoğan ve Mansur Yavaş kalsa, oyunuzu kime verirsiniz?” sorusunun katılımcılara yöneltildiği ankette, gelen cevaplar yüzde 46,8 ile Recep Tayyip Erdoğan ve yüzde 39,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana oldu.

HAKAN BAYRAKÇI: ŞİMŞEK, ERDOĞAN KARŞISINDA ADAYLIĞINI KOYMAZ

CNN Türk’teki canlı yayın programında konuşan Hakan Bayrakçı, CHP’nin bugünkü yönetiminin dünya demokrasi tarihinde en fazla mağlubiyet almasına rağmen hala görevlerini korumalarıyla rekorları elinde bulundurduğunu dile getirdi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili son olarak ismi geçen AK Parti iktidarı döneminde eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ilgili de gazeteci Melik Yiğitel açıklamalarda bulunurken Şimşek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında adaylığını koymayacağını söyledi.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Oldu mu şimdi doktor civanım? Bursa’da15 bin liralık bıçak parasına tutuklama!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde görevli Profesör Doktor T.T, hastasından 15 bin lira bıçak parası istedi. Hastanın, polislere şikayeti üzerine doktor tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Bursa'da bir doktor hastasından uygunsuz bir talepte bulundu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi'nde görevli Profesör Doktor T.T., bir hastasından ameliyat için 15 bin lira istedi. Hastanın polise şikayeti [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir