Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Tunç Soyer’in ‘Dünya Bankası kredisi’ tutarsızlığı’ Hangisine inanalım!

Tunç Soyer’in ‘Dünya Bankası kredisi’ tutarsızlığı’ Hangisine inanalım!

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in almak istediği krediyle ilgili yaptığı 2 farklı tutarsız açıklama dikkat çekti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Bankası ile 340 milyon dolarlık kredi için anlaştıklarını ve kredinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde olduğunu ancak aylardır imzalanmadığı öne sürmüştü.

Yaşanan bu gelişmenin ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise İzmir ziyaretinde deprem bölgesinden kredi için Cumhurbaşkanı’na ‘onayla’ çağrısında bulunmuştu.

Son olarak AK Parti İzmir İl Başkanlığı binasına giden Başkan Soyer, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye ziyareti sonrası Dünya Bankası kredisi için ‘müzakereler devam ediyor’ ifadelerini kullandı.

AK Partili Sürekli ise ‘Cumhurbaşkanının önünde herhangi bir dosya yok’ söyleminde bulundu.

“ANLAŞMASI YAPILMAMIŞ KREDİYİ ONAYLANMADI DİYE ÖNE SÜRÜYOR”

Krediyi, önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzalamadığını öne süren Soyer’in AK Parti İzmir İl Başkanlığı önündeki ifadeleri akıllarda soru işareti yarattı.

Soyer’in tutarsız açıklamalarına Twitter’dan tepki gösteren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise, “Anlaşması yapılmamış bir krediyi Cumhurbaşkanımızın onaylamadığını öne sürenler; 1 hafta önce işin aslını itiraf ederken; bugün aynı ezberlerine dönmüş! İzmir ne çekiyorsa, “Bizi engelliyorlar” nakaratından çekiyor! Takdir, kamuoyunundur…” ifadelerini kullandı.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Oldu mu şimdi doktor civanım? Bursa’da15 bin liralık bıçak parasına tutuklama!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde görevli Profesör Doktor T.T, hastasından 15 bin lira bıçak parası istedi. Hastanın, polislere şikayeti üzerine doktor tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Bursa'da bir doktor hastasından uygunsuz bir talepte bulundu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi'nde görevli Profesör Doktor T.T., bir hastasından ameliyat için 15 bin lira istedi. Hastanın polise şikayeti [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir