Ana Sayfa / Asayiş / Erzurum’da yerin 6.94 kilometre derinliğinde 5.1 şiddetinde deprem!

Erzurum’da yerin 6.94 kilometre derinliğinde 5.1 şiddetinde deprem!

Merkez üssü Köprüköy ilçesi olan deprem yaşandı. Erzurum Valisi Memiş, bölgedeki son durumu paylaştı. Bakan Kurum, incelemeler için ekipleri bölgeye sevk ettiklerini duyurdu.

İki gün önce Düzce’de yaşanan depremin ardından bu kez Erzurum sallandı.

Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD’a göre, saat 15.40’ta kaydedilen sarsıntı, yerin 6.94 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Erzurum Valisi Okay Memiş, “Jandarma, Kaymakam ve Belediye yetkililerimiz bütün köyleri tarıyor. Üç köyden yıkıma ilişkin ihbarlar geldi. Ancak can kaybına ilişkin Allah’a şükür olumsuz bir durum yok. Bundan sonra da beklemiyoruz açıkçası.” dedi.

YETKİLİLER BÖLGEYE HAREKET ETTİ

Tüm imkanlarla bölgeye doğru hareket halinde olduklarını belirten ve kendilerine ulaşan yaralı bilgisinin olmadığını dile getiren Vali Memiş, yıkıntıların yaşandığı yerlerde devletin bütün imkanlarını en kısa sürede seferber edeceğini söyledi.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Şehidimizin kanı yerde kalmadı! Tunceli’de 9 terörist öldürüldü

Eren Kış-6 operasyonları kapsamında 3'ü turuncu, 2'si gri kategoride olmak üzere toplam 9 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Hain terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen terörle mücadele hız kesmeden devam ediyor. Eren Kış-6 (Mercan Dağları) Operasyonları kapsamında, Tunceli-Ovacık ilçesi kırsalında, İl Jandarma Komutalığına bağlı Jandarma Komando ve JÖH birliklerince bir mağarada sıkıştırılan teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonda [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir