Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yine erken seçim çağrısını tekrarladı!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yine erken seçim çağrısını tekrarladı!

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçime zorlamak için elinden ne geliyorsa yapacağını söylerken, AK Partili vekiller Uğur Aydemir ve Zülfü Demirbağ’ın açıklamalarını eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programlarını iptal ettikten sonra olağanüstü şekilde topladığı partisinin MYK toplantısının ardından kameraların karşısına geçti.

Türkiye’nin ekonomik durumunu eleştiren Kılıçdaroğlu, AK Partili vekiller Uğur Aydemir ve Zülfü Demirbağ’ın tepki çeken açıklamalarını hatırlattı.

Aydemir’in “Belki soğan ekmek yiyeceğiz aylarca ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz.” Zülfü Demirbağ’ın da “Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız.” açıklamaları büyük tepkiye neden olmuştu.

Vatandaşların büyük bir çoğunluğunun tepkisine neden olan bu açıklamalar için Kılıçdaroğlu, “Hani diyor ya efendim ‘1 kilo et yemeyin 100 gram yiyin, ne olacak.’ Efendim ‘biz yemek yemeyiz de soğan yeriz.’ Sen düne kadar soğan mı yiyordun? Kilolarca et yediğinizi de biliyoruz. İsrafı da biliyoruz. Sizin neler yaptığınızı da biliyoruz.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, iktidara yüklenerek erken seçim talebini tekrarladı.

Muhalefet Lideri, “Milletten niye korkuyorsun? Demokrasiden, sandıktan niye korkuyorsun? Yönetme gücünü kaybettin. Ne yaptığını bilmiyorsun. Danışacağın kimse kalmadı. Sandığı getir. Seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Erken seçim talebi artık milletin talebidir. Millet seçim istiyor.” dedi.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Yeni “Ekonomi Modeli”nde KDV sadeleştirileceğiz

Ekonomist ve akademisyenlerle görüşen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli'ne dair yeni projeler hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleşen görüşmede, ekonomistler, akademisyenler ve piyasa katılımcıları ile bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye’nin ekonomik görünümüne dair bir sunum gerçekleştirdi. "TÜRKİYE EKONOMİ MODELİ, ÜLKE GERÇEKLERİYLE İÇ İÇE" Türkiye [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: