Şanlıurfa’daki okulun bahçesi yenilendi, çehresi değişti

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in, Şanlıurfa ziyaretinde, eksiklerinin giderilmesi yönünde talimat verdiği Halilurrahman Ortaokulu’nun duvarı ve bahçesi 15 günde yenilendi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5 Ocak’ta Şanlıurfa’da düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katılıp, ardından Halilurrahman Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Sınıfları inceleyen ve öğrencilerle sohbet eden Özer, daha sonra okul bahçesine çıktı.  Çocukların etrafını sardığı Özer, bahçenin bakımsız durumu karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.  Yerel görevlilere ve okul müdürüne çıkışan Özer, ne iş yaptıklarını ve bu bahçelerle neden ilgilenmediklerini sordu.

Özer, okul müdürünü, “Buraya bir basketbol sahası yapılmaz mı? Siz ne biçim adamsız ya? Siz ne iş yapıyorsunuz? Para istediniz de para mı vermedik? Bu çocukları niye burada mahzun halde bırakıyorsunuz?” ifadeleriyle fırçaladı.

Daha sonsa Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’a dönen Özer, “Sayın Müdür, gezdirdiğiniz okul böyleyse gezdirmediğiniz okullar nasıl” diyerek tepki gösterdi.

Bakan Özer’in fırçası, Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü.  Bazı öğretmenler, “çocukların gözü önünde yapılır mı?” diyerek Bakan Özer’i eleştirdi.  Şanlıurfa gezisi sonrası Bakan Özer, Ankara’ya döndü ve 1 bakan yardımcısı ile 6 genel müdürünü Şanlıurfa’ya gönderdi.

Ekibin incelemesinin ardından okulda tadilat başlatıldı.  Şanlıurfa Valiliği bünyesindeki Yatırım İzlem ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından okul bahçesinin zeminine silim yapılıp epoksi astarı çekildi.

OKULUN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Bahçeye futbol ve basketbol sahası yapılıp, voleybol direkleri kuruldu. Duvarı yenilenen okula, banklar ve kameriyeler de konuldu.  Çehresi yenilenen okulun öğrencileri, duyarlılığından dolayı Bakan Özer’e teşekkür etti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

TBMM’nin yeni Başkanı Numan Kurtulmuş!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Meclis Başkanlığı seçiminin üçüncü turunda yeterli oy sayısına ulaşan AK Parti …

Bir cevap yazın