Koşun kavga var! CHP ve İyi Parti arasında ittifak krizi yaşanıyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Gelecek seçimlerde birlikte hareket etmesi beklenen CHP ve İyi Parti arasında yaşanan kavgalar gün yüzüne çıkıyor. Son olarak İyi Parti, ittifakta CHP’yi yalnız bırakmakla tehdit etti.

2023 yılında yapılacak seçimler için siyasi partiler hazırlıklarına devam ediyor.  Muhalefet partileri arasında, gelecek seçimler için ittifak kurulması için görüşmeler başlarken Millet İttifakı’nda İyi Parti ve CHP arasında kriz yaşanıyor.

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve partinin yayın organı Yeniçağ gazetesi sahibi Ahmet Çelik’in, partisinin CHP ile ittifakını eleştiren açıklamaları, iki partinin gelecek seçimlerde birlikte olma ihtimalini azaltıyor.

Son olarak Çelik, CHP’li belediyelere yönelik yaptığı ve gündem yapan açıklamalar hakkında tekrardan gazetesine değerlendirmelerde bulundu.

İttifaka oy veren İyi Partili vatandaşların kendilerine ilettikleri taleplerini CHP’li belediyelere ulaştırmakta yaşanan sıkıntıların had safhada olduğunu belirten Ahmet Çelik, “Bu sorun, iki partinin iş birliğinde artık kangren hâline gelmiştir.” dedi

Halen İyi Parti’de, “Millet İttifakı olarak CHP ile seçimlere girelim” yönünde iyi niyetli bir anlayış olduğunu kaydeden Çelik, fakat sabırlar tükendikçe “CHP ile ittifak kurmaya mecbur değiliz” seslerinin giderek yükseldiği uyarısında bulundu.

Yerel seçimlerde gösterdiği iyi niyet ve fedakârlığın hiç değilse yarısını CHP’den beklemenin İyi Parti’nin hakkı olduğunu vurgulayan Çelik, mevcut sorun çözülmeden Millet İttifakı olarak gidilecek seçimde yaşanabilecek sıkıntılara da dikkat çekti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Putin: Gelişmekte olan ülkelerin kredi yükümlülükleri haraca benziyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Uluslararası mali sistemde değişiklikler yapılması gerektiğini belirten Rusya Devlet Başkanı Vladimir …

Bir cevap yazın