Ankara’da kaçak akaryakıt satan istasyonlara operasyon

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Ankara’da 3 akaryakıt istasyonuna düzenlenen operasyonda kaçak akaryakıt satışı için özel düzenekler kurulduğu belirlendi.

Son dönemde Ukrayna-Rusya savaşının körüklediği enerji krizi ve kur hareketliliği nedeniyle yaşanan fiyat artışları akaryakıt fiyatlarında art arda zamlara neden oldu.

Savaşın ilk günlerinde petrolde varil fiyatının 130 dolarlara kadar çıkmasına karşı son günlerde 100 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Varil fiyatındaki artışla gelen zamların fiyatların düşüşüyle gitmemesine tepkiler artarken bazı akaryakıt istasyonları da son dönemdeki fiyat dalgalanmalarını fırsata çeviriyor.

3 istasyona operasyon

Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza ekipleri, Ankara’da 3 akaryakıt istasyona operasyon gerçekleştirdi.

Kaçak satış düzeneği bulundu

Operasyonlarda söz konusu istasyonlarda pompa, yazarkasa ve otomasyon sistemleri devre dışı bırakılarak kaçak akaryakıt satılmasını sağlayan düzenek ortaya çıkartıldı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Jens Stoltenberg: Finlandiya ve İsveç NATO’nun yakın ortaklarıdır

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Jens Stoltenberg ve Lüksemburg Dışişleri Bakanı, Finlandiya ve İsveç’in NATO kararına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.