Ermeni protestoculara bir “Bozkurt işareti” işareti yetti!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Uruguay’da Montevideo Büyükelçiliğinin açılışını yaptı. Açılışın ardından Ermeni göstericilerin protestosuyla karşılan Çavuşoğlu ‘Bozkurt işareti’ ile karşılık verdi.

Latin Amerika ziyaretleri kapsamında Uruguay’a giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, arabasında bulunduğu bir sırada Ermeni protestocularla göz göze geldi.

Protestoculara ‘Bozkurt işareti’ yaptı

1915 olaylarının yıldönümü gerekçesiyle Ermenistan bayraklarıyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu protesto eden gruba Çavuşoğlu, bozkurt işareti yaparak cevap verdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun bozkurt işareti yapması dünya basınına yansıyınca, Ermeni protestocuların eylemini geri planda bıraktı. Sosyal medyada Çavuşoğlu’nun bu hareketi gündem oldu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Jens Stoltenberg: Finlandiya ve İsveç NATO’nun yakın ortaklarıdır

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Jens Stoltenberg ve Lüksemburg Dışişleri Bakanı, Finlandiya ve İsveç’in NATO kararına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.