Özkök: Miçotakis’in ABD Kongresi’ndeki konuşması mükemmel

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Ertuğrul Özkök, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in ABD Senatosu’nda yaptığı Türkiye’yi şikayet eden konuşmasını övdü.
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, geçtiğimiz haftalarda ABD Senatosu’nda yaptığı konuşmayla tartışma konusu yaratmıştı.

Miçotakis’in Senato’da yaptığı Türkiye karşıtı konuşmasının ayakta alkışlanmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan sert sözlerle tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis’in  Türkiye’ye F-16 verilmemesi gerektiği telkinleri ve Türkiye şikayetleri üzerine “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle bir görüşme yapmayı asla kabul etmiyorum” demişti.

Ertuğrul Özkök, Miçotakis’in konuşmasını övdü
Konu, tv100 ekranlarında yayınlanan Cengiz ile Ahtapot programında tartışıldı.

Ertuğrul Özkök, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in ABD Kongresi’nde yaptığı konuşmayı değerlendirdi.

“Mükemmel hazırlanmış bir konuşma, üslup o kadar seviyeli ki”
Miçotakis’in konuşmasının çok güzel hazırlandığını belirten Özkök, şu ifadeleri kullandı:

“37 kez alkışlandı, en az 10’u ayakta alkışlandı. İzleyin, üsluba bi bakın.  Konuşma mükemmel hazırlanmış, uslüp o kadar yumuşak seviyeli ki.Dünya’da ilk kadın haklarının eşitliğinden bahseden bir Yunanlı kadındır diyerek başlıyor konuşmasına.

“Dış politikanın üslubu buna göre ayarlanmalı”

Amerika’daki demokrasinin Yunanistan’a bir örnek olarak geldiğini ve bütün Yunan kültürünün etkilerini anlatıyor. Dış politikanın üslubunun buna göre ayarlanması gerekiyor.Şu anda yurt dışındaki imajımız bizim saygıya bağlı değil, güç gösterisine bağlı bir hale geldi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Numan Kurtulmuş’tan emekli maaşlarına zam açıklaması

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.