Danimarka’da AVM’de silah saldırı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı düzenlediği ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve hyaralandığı açıklandı.
Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Amager bölgesindeki Field’s adlı AVM’de silahlı saldırı düzenlendi.

Silah seslerinin duyulması üzerine müşteriler AVM’yi koşarak terk ederken, olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi.

Ölü ve yaralı sayısı hakkında net bilgi yok
Polis tarafından yapılan açıklamada, silah saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğu aktarılarak, ölü ve yaralı sayısı hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

1 kişi gözaltında, terör saldırısı şüphesi var
İHA’nın aktardığına göre; saldırıyla bağlantılı 22 yaşındaki Danimarkalı bir erkeğin gözaltına alındığını aktaran Thomassen, saldırının nedeninin henüz bilinmediğini fakat “terörizmi” dışlamadıklarını aktardı. Thomassen, başka saldırganlara dair bir iz olmadığını ifade etti.

Av tüfeği ile saldırdı
Görgü tanıkları ise, saldırganın bir “av tüfeği” taşıdığını belirtti. Field’s, 140’tan fazla mağaza ve restoran ile Danimarka’nın en büyük alışveriş merkezi olarak biliniyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Orhan Turan: Hükümetin ekonomi politikaları sonuç vermedi

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, hükümetin son dönemde uyguladığı politikaların sonuç vermediğini …

Bir cevap yazın