Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Zelensky ile görüştü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat’ta başlayan savaş sürüyor…

Türkiye’nin savaş başladığından bu yana sergilediği tavır, dünyanın dikkatini çekerken; iki ülke ile ilişkilerde de önemli bir yer tutuyor.

Türkiye, savaşın başından beri Rusya ve Ukrayna arasında arabuluculuk rolü üstlenmeye devam ediyor.

Yeni görüşme
Bu kapsamda yeni bir görüşme daha sağlandı. Erdoğan bugün gün içerisinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ukrayna savaşındaki durum ve tahıl ihracı konuşuldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Suriye’deki durumun yanı sıra Ukrayna-Rusya savaşı ve Karadeniz’de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulmasına dair hususlar ele alındı.

Vladimir Zelensky ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştükten sonra, yoğun diplomasi trafiğine Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky ile devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky ile telefonda bir görüşme gerçekleştirdi.

Tahıl ihracı için güvenli koridor konusu ele alındı
Görüşmede Ukrayna-Rusya Savaşı ve Karadeniz’de tahıl ihracı için güvenli koridor oluşturulması konusu ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’nın tahıl ürünlerinin dünya pazarına ulaştırılması için BM planına dair çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

Arabuluculuk rolüne hazır olunduğunun mesajını verdi
Erdoğan, ayrıca İstanbul sürecinde kolaylaştırıcılık ve arabuluculuk dahil ihtiyaç duyurulan her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Erdoğan: Yeni anayasa ile darbe döneminin son izini de sileceğiz

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz TBMM Genel Kurulu’na hitap Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’in birçok reforma imza …

Bir cevap yazın