Erdoğan fındık alım fiyat ortalamasını açıkladı! Fındık alım fiyatı 54 TL oldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonların merakla beklediği fındık alım fiyat ortalamasını Ordu’da düzenlenen toplu açılış töreninde kilogram başına 54 TL olarak açıkladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu programı kapsamında toplu açılış törenine katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Stadyumu,  Fatsa OSB ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılışını gerçekleştirdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programda milyonların merakla beklediği fındık fiyatlarını da açıkladı.

Fındık alım fiyatı 54 TL oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık alım kilogram fiyat ortalamasını 54 TL olarak açıkladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;”Ordu hem üretim alanı hem rekolte itibarıyla ülkemizin 3’te birini karşılıyor. Biz iktidara geldiğimizde fındığın alım fiyatı 1 doların altındaydı. Şimdi biz bu rakamı 3 doların üzerine çıkardık. Bugün açıklayacağımız fiyatla üreticimizin yüzünü güldüreceğimize inanıyorum. Bu sene fındığın alım fiyatını levanten kalite için alan destekli olarak 54 olarak açıkladık. Bereketli olsun. Üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. TMO tüm hazırlıklarını tamamladı. Hasatın ardından fındıklar depolara girmeye başlayacak. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.”

Yüzde 100 zam yapılmış oldu
Öte yandan geçen yıl da fındık alım fiyatı 11 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

TMO 2021 yılında fındık kalitesine göre kilogram başına 25.5 lira ile 27 lira arasında değişen fiyatlarda ödeme yapmıştı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yeni kabineyi tebrik eden Oğan: Bizim herhangi bir makam pazarlığımız olmamıştır

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Yeni kabinenin açıklamasının ardından sosyal medya hesabında açıklama yapan Sinan Oğan, …

Bir cevap yazın