Akşener’in HDP tabanına sıcak mesajında ne anladık? Bakanlık verebiliriz mi ?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

“HDP’nin olduğu masada biz olmayız” açıklamasından birkaç gün sonra söylemini farklılaştıran İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Kürtlere yanlış bir kelime söylemeyeceğiz” dedi.

Türkiye seçime hazırlanırken, 6’lı masada belirsizlik sürüyor. “2023’ü kesin kazanırız” diyen muhalefet kesimi, adayını bile henüz belirlemişken, HDP’nin dahil olup olmayacağını tartışıyor.

HDP’ye tavrı net olan taraf CHP…

CHP, HDP’ye yakın
Bunu da İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin “HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklaması ile somut bir hale getirdi. Ancak İyi Parti bu çıkışı beğenmedi ve “HDP’nin olduğu masada biz olmayız” dedi.

“HDP hassasiyetimiz devam edecek”
Çok değil, bundan birkaç gün önce “Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri konuyla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı” diyen Genel Başkan Meral Akşener, bugün HDP tabanına sıcak mesajlar verdi.

“Kürtlere yanlış bir kelime söylemeyeceğiz”
Akşener, “Kürtlere yanlış bir kelime söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Onlar da canları pahasına bu devletin yanında durdular.” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu: İyi Parti saldırısı faili yakalandı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına düzenlenen saldırının faili yakalandı. Haberi …

Bir cevap yazın