TDP Lideri Mustafa Sarıgül’den Miço’ya: Yumruk sıkan bir elle barış olmaz

TDP Lideri Mustafa Sarıgül, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e tepki gösterdi. Sarıgül, “Amerika sana çok uzak, Türkiye sana çok yakın, senin baban darbe olduğu zaman Amerika’ya sığınmadı, Türkiye’ye sığındı” dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, gazetecilere basın açıklamasında bulundu. Sarıgül, son zamanlarda yaptığı açıklamalar nedeniyle Yunanistan Başkanı Kiryakos Miçotakis’a, “Türkiye olarak Yunanistan’a barış elimizi uzatıyoruz ama Miçotakis sürekli yumruk sıkıyor. Yumruk sıkan bir elle barış olmaz” diyerek tepki gösterdi.

“BABAN ABD’YE DEĞİL TÜRKİYE’YE SIĞINDI”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,  “Miçotakis şu anda tamamen Amerika’ya güveniyor bunu doğru bulmuyoruz. Yunanistan şu anda Amerika’nın bir eyaleti haline geldi. Buradan Miçotakis’e sesleniyorum.

Sayın Miçotakis, Türkiye ile dost olmak senin hayrınadır. Sayın Miçotakis, Amerika sana çok uzak Türkiye sana çok yakın.

Sayın Miçotakis senin baban darbe olduğu zaman Amerika’ya sığınmadı, Türkiye’ye sığındı ve Türkiye senin babana karşı gerekli misafirperverliği gösterdi.

Ve Sayın Miçotakis ayıdan post Amerika’dan dost olmaz. Türkiye’ye güven o senin hayrınadır” şeklinde konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

O lisenin mezuniyetinde kılık kıyafet gerginliği!

Gebze’de bir lisede, okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde bazı kız öğrenciler, kıyafet yönetmeliğine uymayan kıyafetler …

Bir yanıt yazın