Türkiye’den ABD’ye Suudi Arabistan tepkisi: Bu kabadayılık doğru değil

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, OPEC+ ülkelerinin petrol üretimini azaltma kararına tepki gösteren ABD’ye seslenerek, “Bir ülkenin kalkıp da Suudi Arabistan’ı tehdit ettiğini görüyoruz. Bu kabadayılık doğru değil” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Ermenistan’ın AGİT girişimini eleştiren Çavuşoğlu, “AGİT çözümsüzlüğünün merkezi olmuştur. Şimdi aldığı kararlar AGİT’in işleyiş kurallarına da aykırı. Böyle oldu bittiler olmaz” dedi.

“Azerbaycan ve Ermenistan arasında atılacak her olumlu adım bizim de ilişkilerimizi olumlu etkileyecektir” diyen Bakan Çavuşoğlu, “Doğu-Batı Orta Koridoru hayati önemde. Bu Avrupa’nın da işine yarayacak” ifadelerini kullandı.

OPEC’İN PETROL ÜRETİMİNİ AZALTMA KARARI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, OPEC+ ülkelerinin petrol üretimini azaltma kararına tepki gösteren ABD’ye de seslenerek, “Bir ülkenin kalkıp da Suudi Arabistan’ı tehdit ettiğini görüyoruz. Bu kabadayılık doğru değil” dedi.

ÇAVUŞOĞLU: İRAN’A YAPTIRIMLARI KALDIRIN

İran’a uygulanan enerji yaptırımlarının kaldırılması çağrısı yapan Çavuşoğlu, “(Petrol fiyatları ve İran) Kaldırın bu yaptırımları kardeşim fiyatların düşmesini istiyorsanız. Sadece bir ülkeyi (Suudi Arabistan’ı) tehdit ederek sorunu çözemezsiniz” şeklinde konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

PKK’nın sözde tugay sorumlusu Mohammed Nasır öldürüldü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Milli İstihbarat Teşkilatı, PKK’nın sözde tugay sorumlusu Mohammed Nasır’ı etkisiz hale …

Bir cevap yazın