Twitter parodi olduğunu açıkça belirtmeyen hesapları askıya alacak

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, sahte fotoğraf ve kullanıcı adı ile paylaşım yapan hesapların ‘parodi’ olduklarını açıkça belirtmemeleri durumunda süresiz askıya alınacağını açıkladı.

Uzun süre dünyanın gündemine oturan olaylı tarihi satış gerçekleşti. SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldı.

Bu tarihi el değiştirmeden sonra Musk, platformda yapacağı değişiklikleri bir bir açıklamaya başladı.

Musk’un tartışma yaratan Twitter adımları
Musk, Twitter’ı aldığı günden bu yana personelin yarısı işten çıkarıldı ve kullanıcılardan onaylı hesap için ücret talep edildi.

Alınan sert önlemler, platformun dünyanın en zengin kişisi tarafından nasıl yeniden şekillendirileceğine dair bazı erken ipuçları sağladı.

Musk, pazar günü yaptığı açıklamada, “Twitter’ın dünyanın açık ara en doğru bilgi kaynağı haline gelmesi gerekiyor. Bizim görevimiz bu.” diyerek sahte hesaplara savaş açtı.

Twitter’da terör estiren sahte hesaplar uçurulacak

Ünlü iş adamı, sahte kimlikler ardına gizlenerek itibar suikastı yapan, toplumları galeyana getiren, nefret suçu ve buna benzer birçok suça karışanları rahatsız edecek bir uygulamaya gidecek.

Musk açıklamasında, “parodi” hesabı olduğunu açıkça belirtmeden kimliğe bürünme yapan Twitter kullanıcılarının uyarı yapılmaksızın kalıcı olarak askıya alınacağını söyledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Tasarruf böyle mi olur? İBB’nin yaklaşık 32 milyon liralık lüks araç siparişi gündem oldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İBB’nin iştiraki Halk Ekmek Yöneticisi Özgen Nama’nın yaklaşık 32 milyon lirayı …

Bir cevap yazın