Başkomutan Erdoğan’ın “Vurun” harekat emrini verdiği an!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Pençe Kılıç Harekatı’nın başlatıldığı ana dair görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde Bakan Hulusi Akar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a harekata dair ayrıntıları anlattığı anlar yer aldı.

İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen hain saldırı sonucu 6 vatandaşımız hayatını kaybederken, 81 vatandaşımız da yaralandı.

Saldırının ardından kahraman askerlerimiz terörü kökünden kazımak için harekete geçti.

Terör saldırılarının ardından Suriye’nin kuzeyi adres olarak gösterilmişti. Bir harekat için hazırlık yapıldı ve düğmeye basıldı.

Endonezya dönüşü bilgilendirme yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekat emrini Endonezya dönüşü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a bizzat bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan vurun emrini verdi

Hulusi Akar’ın operasyona ilişkin brifinginden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör hedeflerinin yok edilmesi talimatı verdi.

Başkomutandan alınan emir sonrası kahraman Türk askeri harekete geçti.

Operasyonun adı: Pençe KılıçTürk Silahlı Kuvvetleri terör hedeflerine karşı Irak ve Suriye’nin kuzeyin “Pençe Kılıç” hava harekatı düzenledi.Düzenlenen hava operasyonu sonucu terör hedefleri tek tek yok edildi.Operasyon sonrası uçaklar yuvalarına indiDiyarbakır ve Malatya’dan havalanan F-16’lar düzenlenen operasyon sonrası sabah saatlerinde yuvalarına indi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

PKK’nın sözde tugay sorumlusu Mohammed Nasır öldürüldü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Milli İstihbarat Teşkilatı, PKK’nın sözde tugay sorumlusu Mohammed Nasır’ı etkisiz hale …

Bir cevap yazın