Liyakatsız atamanın hadsiz tehdidi!

Aziz Dağtekin Yazdı

Eski YÖK başkanı Yusuf Ziya Özcan haddini aşıyor. Hiçbir yetkinliği ve etkinliği olmayan, YÖK başkanlığı bile şaibeli olan, birçok FETÖ mensubunun YÖK’e sızmasına vesile olan Yusuf Ziya Özcan, aslan yüreği yemişçesine Ak Parti ile MHP yönetici ve mensuplarını tehdit etmeye başladı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismini açıklamasından sonra bu ve bunun gibi hırsız sahtekar FETÖ’cü fek sosyal medya hesapları cesaretlenip sağa sola tehdit savuruyorlar. Milletimizin bunların yüzünü güldürmeyecek yetkinlikte olduğunu biliyoruz. Milletimiz bu ve bunun gibilere hiçbir zaman gün yüzü göstermeyecektir.

Bu vahim olay da gösteriyor ki, gaflet ve delalet içinde olanların, devletimize ve milletimize karşı kişisel hırs ve talebi olanların daha şimdiden ülkeye bölücülük ve nifak tohumları ekmek istedikleri ortadadır. FETÖ ağzı ile tehdit savuran tartışmalı eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ı yüksek Türk yargısına havale ediyoruz. Gerçek Cumhuriyet savcılarının bu bölücü olduğu kadar ayrıştırıcı, tehdit içerikli sosyal medya açıklamasını ihbar kabul edip, keza bu zavallı hakkında yasal süreci başlatmaları en büyük arzumuzdur.

Unutulmasın ki, hiç kimsenin ülke vatandaşlarını şahsi çıkar ve hırsları uğruna bölmeye, kamplaştırmaya haddi ve hakkı yoktur. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Seçme ve seçilme, göreve getirilme keza görevden alınma hakları kanunla belirlenir. Yani seçim ile gelen seçim ile atama ile gelen kararname ile gider. Bu sebeple ülkemiz insanları arasına korku, endişe, panik ve bölücülük tohumları ekilmesine müsaade edilmemelidir.

Ülkemizde birçok insanımızın şehit edilmesine vesile olan ve ABD emperyalizmine hizmet eden FETÖ mensuplarının özel ilişkiler ve yeterli olmayan yetkinliklerle Doktor, Profesör ve Doçent unvanlarının kimin döneminde verildiği, bunların devlete sızmaları nasıl sağlandığı daha ciddi bir şekilde araştırılmalı ve yargıya intikal ettirilmelidir.

Gelecek Partili Yusuf Ziya Özcan'dan AK Parti ve MHP'ye tehdit: Size yaşama hakkı yok

NOT: Tepkilerin ardından paylaşımı sildi

Yoğun tepki üzerine paylaşımını silen Özcan, yine sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Gelecek Partili Yusuf Ziya Özcan'dan AK Parti ve MHP'ye tehdit: Size yaşama hakkı yok

Hakkında Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

CHP, İYİ Parti’ye kancayı “İYİ” taktı, O ilçede de toplu istifalar!

İYİ Parti Bakırköy İlçe Örgütü’nde toplu istifa yaşandı. İlçe Başkanı Çağlar Derin’in de aralarında olduğu …

Bir yanıt yazın