Erdoğan’ın 7 düvele karşı kazandığı büyük zaferi!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Batılı medya organları, Erdoğan’ı çeşitli ifadelerle hedef almaktan geri durmadı. Seçim sürecinde yürütülen karalama kampanyası, ortaya çıkan sonuca etki etmede başarısız oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmiş yıllarda yapılan seçimlerde olduğu gibi 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde de uluslararası medya kuruluşlarının hedefi oldu.

Dünya çapındaki dergilerde ve gazetelerde Erdoğan’ı açıkça hedef alan içeriklere imza atıldı.

Bu örneklerden birini İngiltere merkezli The Economist dergisi oluşturuyor.

Dergi, 14 Mayıs seçimleri öncesi, “2023’ün en önemli seçimi”, “Demokrasiyi kurtarın”, “Oy verin”, “Erdoğan gitmeli” gibi ifadeler kullandı.

Erdoğan karşıtlığı dergi kapaklarında

Seçimi kaybeden cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin bir sonraki cumhurbaşkanı olarak sıcak bir şekilde destekliyoruz.” denildi.

Almanya merkezli Der Spiegel, bir sayısındaki kapağında “Ayrılış mı yoksa kaos mu? Erdoğan kaybederse ne olur?” şeklinde notlar yer aldı.

Dergi, daha önce de “Bir ülke özgürlüğünü kaybediyor: Türkiye’ye odaklanın.” diye yazmıştı.

Cumhurbaşkanı’nı peş peşe hedef alan yayınlara imza attılar

Fransa’dan L’Express, “Erdoğan, kaos riski” şeklinde karalama kampanyası yaparken, diğer birçok dergi de Cumhurbaşkanı aleyhinde ifadeler kullanmasıyla göze çarptı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Mülakat!!!..

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Aziz Dağtekin yazdı Albert Einstein, der ki, ”Hayatta hata yapmayan insan …

Bir cevap yazın