Kılıçdaroğlu, CHP’nin yeni MYK üyelerini belirledi!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK’sını bugün yeniden toplandı. Partinin MYK üyeleri belli oldu. Yeni MYK’da, İmamoğlu’na yakın hiçbir ismin olmaması dikkati çekti.

Son dakika haberi: 28 Mayıs’taki seçim yenilgisinin ardından tüm üyeleri istifa eden CHP MYK’nın yeni isimleri açıklandı.  MYK toplantısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. Ahmet Akın, Faik Öztrak ve Bülent Kuşoğlu yeni MYK’da yer alan isimler arasında.

CHP’NİN YENİ MYK LİSTESİ
Partinin MYK listesinde yer alan isimler şöyle:  Genel Başkan / Parti Özgütü, Örgüt Yönetimleri – Ahmet Akın / Yerel Yönetimler – Aylin Yaman / Sosyal Politikalar – Aysu Bankoğlu / Tanıtım ve Halkla İlişkiler – Bülent Kuşoğlu / İdari ve Mali İşler – Devrim Barış Çelik / Bilgi ve İletişim Teknolojileri – Eren Erdem / Sosyal Medya Yönetimi – Faik Öztrak / Ekonomi Politikaları, Parti Sözcüsü – Hasan Efe Uyar / İşçi Sendikaları, STK ve Meslek Kuruluşları – Lale Karabıyık / İşveren Örgütleri – Neslihan Hancıoğlu / Genel Sekreter – Semra Dinçer / Doğa Hakları – Tahsin Tarhan / Yurtdışı Örgütlenme – Yunus Emre / Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu – Zeynel Emre / Hukuk ve Seçim İşleri.

İMAMOĞLU’NA YAKIN İSİMLER LİSTEDEN ÇIKARILDI

CHP’li gazeteci Barış Yarkadaş, yeni MYK listesinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimlerin yer almadığına dikkati çekti.

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun dün kahvaltıda bir araya geldiğini hatırlatan Yarkadaş, “Kılıçdaroğlu, önceki gece hazırladığı MYK taslak listede, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimleri de değerlendirmişti. Ancak dün sabah İmamoğlu ile yaptığı kahvaltıdan sonra yeni kararlar aldı ve listeye yeniden şekil verdi. Yeni MYK’da İmamoğlu’na yakın hiçbir isim kendisine yer bulamadı” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

FETÖ propagandası içerikli festivalde kriz!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Altın Portakal’da yarışan Kanun Hükmü filmi, FETÖ propagandası nedeniyle festivalde kriz …

Bir cevap yazın