Ermenistan’da Paşinyan’a karşı ideolojik düşmanlık besleyen 8 komutan gözaltında!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Ermenistan’da 8 üst düzey komutanın, ‘Yurtsever Haçlılar’ grubuyla iş birliği yaptıkları ve darbe girişiminde bulundukları iddiasıyla gözaltına alındığı açıklandı.
Ülkede darbe planladıkları iddiasıyla çok sayıda komutan gözaltına alındı.

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi tarafından yapılan açıklamada, gözaltına alınan 8 komutanın, kendilerini ‘Yurtsever Haçlılar’ olarak tanımlayan silahlı grupla iş birliği yaptığı ve darbe girişimi için hazırlıklar yaptığı ifade edildi.

Paşinyan’a karşı ideolojik düşmanlık

Örgüt üyelerinin, hükümet üyeleri ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a karşı ideolojik düşmanlık beslediği belirtildi.

Operasyonlar sırasında çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiği aktarılan açıklamada, “Suç örgütü üyeleri suçun işlenmesi için telekomünikasyon cihazları, sinyal bozucu cihazlar, araç ve gereçler edinerek kendi rızaları ile önceden koşullar oluşturmak istemişlerdir.” denildi.

Açıklamada, “Ceza yargılaması çerçevesinde elde edilen yeterli maddi verilere dayanılarak suç işlediğine dair makul şüphe bulunması durumunda suç örgütünün sekiz üyesi gözaltına alınmış, kamu cezai kovuşturması başlatılmış ve 43. madde uyarınca suç duyurusunda bulunulmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

Ermenistan basınında yer alan haberlere göre bu kişilerden birinin başkent Erivan’ın eski belediye başkanı ve ‘Gönüllü Muhafızlar Birliği’ toplum kuruluşunun eski başkan yardımcısı Albert Bazeyan olduğu, kendisine Başbakan Paşinyan’a suikast planlama suçlaması yöneltildiği belirtildi.

Paşinyan sinyali vermişti

Nikol Paşinyan, muhalefetin sokak eylemleriyle kendisini istifaya davet etmesinin ardından yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında ülkedeki bazı örgütlerin iktidarını devirmek için darbe planı içerisinde bulunduğunu söylemişti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Özgür Özel, TTB Başkanı Şebnen Korur Fincancı’yı kabul etti

Bu Makaleyi Sesli Okuyun CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TSK’ya kimyasal silah kullanım iftirası atan …

Bir cevap yazın