Suriye’de birileri yine işbaşında! Provokatörlere aman dikkat!

Kayseri’deki olayların ardından Türkiye’nin Suriye’de Fırat Kalkanı operasyonu ile kontrol altına aldığı yerlerde olaylar çıktı.
Dün gece Kayseri’de Suriyelilere yönelik yaşanan olaylar sonrası bugün de Suriye’nin Fırat Kalkanı operasyonu ile kontrol altına aldığı bölgelerde karışıklık çıktı.

Azez’deki sebze ve meyve halinde Türkiye’den gelen tırlara, provokatör bir grup tarafından saldırı düzenlendi.  Türkiye’den geldiği için taşlanan tırlardan bazıları da ateşe verildi. Ayrıca yine Azez’de bulunan PTT’nin Türk çalışanları, ofislerden çıkarıldı ve PTT binası kapatıldı.

Türk bayraklarını indirdiler

Diğer yandan harekat bölgelerine elektrik sağlayan dağıtım şirketinden ve El-Bab’da mültecilerin bulunduğu Şamrak kampında, Türk bayrağı indirilip parçalandı. Son olarak bölgede Türkiye plakalı araçlar, yerel halk tarafından “Yallah” sloganlarıyla saldırıya uğradı.

 

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk pasaportu almak zorlaştırıldı!

Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılara Emniyet, MİT ve İnterpol’den alınan verilerde sorun görülmesi durumunda vatandaşlık …

Bir yanıt yazın