Suriye’de Türk Bayrağına uzanan ne kadar kirli el varsa hepsi paketlendi!

Güvenlik kaynaklarından Türkiye’nin bazı kentlerinde ve Suriye’nin kuzeyinde yaşananlara ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, “Provokatif eylemlerde bulunan kişiler yakalandı, gerekli işlemler yapıldı” denildi.
Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde Suriye uyruklu I.A.’nın, 7 yaşındaki Suriyeli yeğenini taciz ettiği görüntüler şehri karıştırdı.

Önceki gün Danişmentgazi Mahallesi’nde umuma açık bir tuvalette küçük kız çocuğuna yönelik tacizin fark edilmesi üzerine şahıs, tuvalet içinde yakalandı.

Tacizci I.A. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerine teslim edilirken, 7 yaşındaki Suriyeli çocuk üzerinden bir provokasyonun fitili ateşlendi.

Suriyelilerin evleri ateşe verildi

Tacizci I.A.’yı linç etmek isteyen şahıslar, olayın ardından bölgedeki birçok Suriyelinin ev, iş yeri ve araçlarını ateşe verdi.

Eş zamanlı provokasyon

Kayseri’de yaşanan provokasyonla eş zamanlı olarak, Suriye’de de provokatörler harekete geçti.

Azez’de sebze ve meyve haline Türkiye’den gönderilen tırlara saldıran vandallar, PTT binalarıyla El-Bab’ta mültecilerin bulunduğu Şamrak kampını da hedef aldı.

Provokatörler, ayrıca Türk bayrağını parçaladı.

Ankara yakın takipte

Türkiye’nin bazı kentlerinde ve Suriye’nin kuzey bölgelerinde yaşananlar ise Ankara’nın yakın takibi altında.

Açıklama geldi

Güvenlik kaynakları, dün yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı.

Hatay, Gaziantep, Kayseri, Konya, Bursa ve İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde gece saatlerinde olaylar yaşandığını anımsatan kaynaklar, Suriye tarafında da Türklere karşı eylemler yapıldığını bildirdi.

“Gerekli müdahale yapıldı”

Kaynaklar, Milli İstihbarat Teşkilatı ve emniyet güçleri tarafından hem Türkiye içinde hem de Suriye’nin kuzeyinde olayların yakından takip edildiğini belirterek, gerekli müdahalenin yapıldığını bildirdi.

“Olayları kızıştıran her kişi tespit edildi”

Açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı faaliyet gösteren, Türkiye’nin izlediği dış politikaya karşı düzeni bozmak isteyen provokatif eylemlerde bulunan kişiler ve eylemlerde yer alanlar yakalanmış, bu kişiler hakkında gerekli işlemler yapılmıştır. Eylemlere karışan ve olayları kızıştıran her kişi tespit edilerek, gerekli işlemlerin yapılmasına devam edilmektedir.” denildi.

Açıklamanın sonunda ise “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yönelik yapılan bu eylemlere hiçbir şekilde izin verilmeyecektir.” ifadelerine yer verildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk pasaportu almak zorlaştırıldı!

Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılara Emniyet, MİT ve İnterpol’den alınan verilerde sorun görülmesi durumunda vatandaşlık …

Bir yanıt yazın