Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Başkan Erdoğan: Millet olarak Sevr’i yırtıp attığımız gibi boyunda eğmeyiz

Başkan Erdoğan: Millet olarak Sevr’i yırtıp attığımız gibi boyunda eğmeyiz

Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye yönelik baskılar hakkında Erdoğan, “Bir asır önce nasıl millet olarak Sevr’i yırtıp atmışsak bugün de ülkemize dayatılmaya çalışılan Sevr’e boyun eğmeyeceğiz” dedi.
Dünyanın ilk entegre Güneş Teknolojileri Fabrikası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara’da açıldı. Açılış töreni önce kameraların karşısına geçen Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Avrupa Birliği’nden gelen tüm tehditlere rağmen Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini sürdüren ve bölgeye donanmasını gönderen Türkiye, dengeleri değiştirdi.
Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin mücadelesinden sonra dünya ülkelerinden Türkiye’ye art arda kınamalar gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu mücadeleden asla ülke olarak vazgeçilmeyeceğini söyledi.
Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı;”Doğu Akdeniz’deki hak ve hukukumuzu korumak için attığımız adımlar hayati öneme sahiptir. Özellikle Doğu Akdeniz’de ne işimiz var diyen muhalefetin bunu iyi dinlemesini istiyorum.
Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’daki mücadelesi sadece bir hak mücadelesi değil, istiklal mücadelesidir. Sadece Mavi Vatan ve onu savunmak o derece önemlidir.
YENİ SEVR’E BOYUN EĞMEYECEĞİZ
Nasıl 1 asır önce Sevr’i yırtıp attıysak, Doğu Akdeniz’de dayatılmaya çalışılan Sevr’e de boyun eğmeyeceğiz. Korsanlığa prim vermeyeceğiz. Maalesef biz siyasette, ekonomide, enerjide, savunmada ve birçok alanda daha önce yapılan hataların bedellerini ödemek zorunda kaldık.
Tek parti CHP’sinin bıraktığı dış politikadaki anlaşmaların bedelini hala biz ödüyoruz.”

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yeni emekliye en az 1500 TL maaş, 625 TL promosyon, 2000 TL ikramiye

Emekli olmak isteyenler ile yeni emekli olmak isteyen herkesin merak ettiği sorulardan biri de maaşların ne kadar olacağı sorusu. Yeni emekli olanlar ne kadar maaş alıyor? sorusu yanıt buldu. En az 1500 TL maaş, 625 TL promosyon, 2000 TL ikramiye gibi avantajlar elde edecekler. İşte 2021 emekli maaşlarına dair merak edilen her şey. Emekli olmak [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir